Корпорація МЕРЕЖА
06 .02 .2019 р.

КЕРІВНИКАМ

1. Валютні новації – 2019

7 лютого 2019 р. набуває чинності Закон України "Про валюту і валютні операції", який кардинально змінює правила валютного регулювання в Україні. На виконання норм цього Закону Нацбанк прийняв низку постанов. Затверджені цими документами положення деталізують порядок застосування нових валютних правил. У рубриці "Тема номера" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розглядає новації, пов'язані з новим валютним регулюванням:

"Валютні новації в роз'ясненні Нацбанку";

"Валютні новації: використання готівкової валюти та банківських металів";

"Валютні новації: захисні заходи й обмеження".

 

Як шукати в модулі/продукті

БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

Загальне законодавство

Пошук за іменем файла

BZ011416; BZ011417; BZ011418; T182473

Пошук одним рядком

Валютне регулювання

Сфера бізнесу

 

ЗЕД

Розмір бізнесу

 

Великий, середній

 

2. Вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном: у чому суть?

 

За останні кілька років Національний банк України значно пом'якшив умови валютного регулювання для фізичних осіб – резидентів: зникла значна кількість обмежень щодо обов'язкової умови продажу всього обсягу валюти, яка надходить на рахунки фізичних осіб, відкриті на території України; помітно змінено порядок видачі індивідуальних банківських ліцензій для розміщення валютних цінностей у банківських установах за кордоном; скасовано низку обмежень стосовно неможливості розміщення валютних цінностей на рахунках за кордоном без отримання індивідуальної ліцензії Нацбанку.

А що в частині юридичних осіб? Чи є пом'якшення законодавчих вимог у відкритті рахунків за кордоном? Читайте в наступному випуску ЮРИСТ&ЗАКОН.

 

Як шукати в модулі/продукті

Загальне законодавство

ЮРИСТ&ЗАКОН, № 5, 06.02.19

Пошук за іменем файла

EA012383

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі


БУХГАЛТЕРАМ

1. Оподаткування зарплати у 2019 році: практичні приклади

Початок місяця – це період, коли бухгалтери нараховують зарплату за попередній місяць. Нараховуючи зарплату за січень 2019 року, роботодавцям потрібно врахувати всі законодавчі вимоги, зокрема оплату праці не нижче за мінімальну зарплату – 4173 грн, нові розміри ПСП у 2019 році. Тож виникають запитання щодо практичної реалізації цих норм.

У статті "Оподаткування зарплати у 2019 році: практичні приклади" видання "Інтерактивна бухгалтерія" наводить кілька поширених практичних прикладів нарахування зарплати у 2019 році, якщо оклад працівника менший за розмір мінзарплати (4173 грн), та відображення таких операцій у бухгалтерському й податковому обліку.

Як шукати в модулі/продукті

Інтерактивна бухгалтерія

Пошук за іменем файла

http://www.interbuh.com.ua/ru/documents/ib/9075/56360

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

2. Звіт про управління: нову "фішку" річної фінансової звітності відтепер представлено у всіх продуктах компанії ЛІГА:ЗАКОН

Починаючи з річної звітності за 2018 рік, українські головбухи великих і середніх підприємств мають уперше скласти абсолютно новий для них звіт – Звіт про управління. Що це за дивина?

На відміну від звичних усім п'яти форм річної фінансової звітності, цей Звіт більше нагадує твір на вільну тему. Поряд із фінансовою інформацією він повинен містити й нефінансову, яка характеризує стан і перспективи розвитку підприємства, та розкривати основні ризики й невизначеності його діяльності – усе те, що може допомогти акціонеру й інвестору приймати рішення, орієнтуючись не лише на фінансове минуле, а й на майбутнє підприємства.

Рекомендації провідних аудиторів України щодо складання Звіту про управління зустрічайте в "Темі номера" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, де цю тему розкрито в шести матеріалах. Читачі видання Вісник МСФЗ (в Україні) в останньому номері від 29.01.2019 також отримали добірку статей на цю тематику.

До речі, з огляду на те, що тема ця вельми "довгограюча", її винесено в розділ "У центрі уваги" щоденного видання ВІДОМОСТІ БУХГАЛТЕРА ІПС ЛІГА:ЗАКОН (офлайн).

Варто зауважити, що головбухи середніх підприємств, багато з яких читають "Інтерактивну бухгалтерію", під час складання Звіту про управління можуть обмежитися лише відображенням фінансової інформації, тобто для них завдання дещо спрощується. Тож видання "Інтерактивна бухгалтерія" також підготувало рекомендації (хоча й в очікувано меншому обсязі, ніж БУХГАЛТЕР&ЗАКОН) – статтю "Звіт про управління: перша практика складання".

Модуль СИТУАЦІЇ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА ІПС ЛІГА:ЗАКОН поповнено новим матеріалом "Звіт про управління".

Як шукати в модулі/продукті

БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

ВІДОМОСТІ БУХГАЛТЕРА

ІНТЕРАКТИВНА БУХГАЛТЕРІЯ

СИТУАЦІЇ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА

ВІСНИК МСФЗ

Пошук за іменем файла

https://bz.ligazakon.net/#/articles/BZ011381

https://bz.ligazakon.net/#/articles/BZ011382

https://bz.ligazakon.net/#/articles/BZ011383

https://bz.ligazakon.net/#/articles/BZ011385

https://bz.ligazakon.net/#/articles/BZ011384

https://bz.ligazakon.net/#/articles/BZ011386

GB009183

http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/oneanalytics/126520

SB080115; FZ001761; FZ001762; FZ001763; FZ001764; FZ001765; FZ001766

Пошук одним рядком

Звіт про управління

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Великі й середні підприємства

 

ЮРИСТАМ

 

1. Внески до статутного фонду – як оподатковуються?

Державна фіскальна служба в консультації № 221/6/99-99-15-03-02-15/ІПК роз'яснила порядок оподаткування операцій, пов'язаних з унесенням майна – рухомого й нерухомого – до статутного фонду юрособи. Так, якщо юрособа, яка робить внесок до статутного фонду, є платником ПДВ, то така операція – об'єкт оподаткування ПДВ. У разі, якщо юридична особа не зареєстрована як платник ПДВ, операція із внесення рухомого й нерухомого майна до статутного фонду іншої юридичної особи не є об'єктом оподаткування ПДВ і, відповідно, податкові зобов'язання з ПДВ не нараховують. Варто нагадати, що платник податків зобов'язаний зареєструватися як платник ПДВ, якщо загальний обсяг операцій із постачання товарів або послуг на митній території України протягом останніх 12 календарних місяців перевищить 1 млн грн.

 

Як шукати в модулі/продукті

Загальне законодавство

Пошук за іменем файла

PK1941

Розмір бізнесу

 

Усі

 

2. Новий дайджест Верховного Суду

 

Велика Палата Верховного Суду опублікувала четвертий дайджест судової практики, роз'яснила деякі нюанси щодо підвідомчості справ.

У порядку адміністративного судочинства розглядають спори:

– про знесення самочинно збудованого об'єкта будівництва;

– між управлінням Пенсійного фонду України та роботодавцем про стягнення витрат на виплату й доставку пенсій, призначених на пільгових умовах;

– які виникають під час здійснення центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, своїх повноважень щодо виконання судових рішень;

– з приводу оскарження рішення органу місцевого самоврядування про встановлення та зміну меж населених пунктів тощо.

 

У порядку кримінального судочинства розглядають спори про звільнення майна з-під арешту, який було накладено за правилами кримінального судочинства.

 

У порядку господарського судочинства розглядають спори між боржниками та стягувачами, а також спори за позовами інших осіб, прав та інтересів яких стосуються нотаріальні дії чи акт, у тому числі про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, про повернення стягнутого за виконавчим написом.

 

Земельні та пов'язані із земельними відносинами майнові спори, зокрема про оренду землі, сторонами в яких є юридичні особи, а також інші суб'єкти підприємницької діяльності, підлягають розгляду в порядку господарського судочинства.

 

У разі згоди заявника з відмовою в призначенні та виплаті йому одноразової грошової допомоги за загиблого військовослужбовця з підстав припинення піклування про останнього, за відсутності спору з приводу законності відмови суд повинен розглянути заяву про встановлення юридичного факту – віднесення заявника до кола членів сім'ї загиблого військовослужбовця – у порядку цивільного судочинства в окремому провадженні.

 

Справи щодо оспорювання правомірності набуття особою у власність земельної ділянки після прийняття органом влади рішення про передання цієї земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності мають бути розглянуті за правилами цивільного судочинства.

 

Спір про встановлення неправильності запису в акті цивільного стану не є публічно-правовим і підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

 

Як шукати в модулі/продукті

 

Судова практика

Пошук за іменем файла

 

VSS00239

Розмір бізнесу

 

Усі