Корпорація МЕРЕЖА
Інф. бюлетень від 17.07.2017р.

КЕРІВНИКАМ

1. Перевірки законодавства про працю можуть стати менш небезпечними

Парламент у першому читанні схвалив ініціативу про скорочення строку, протягом якого можна притягати підприємців до відповідальності за порушення законодавства про працю. Запропоновано строк у 6 місяців від дня виявлення порушення, але не більш як один рік від дня його вчинення.

Також планують не штрафувати за вчинене вперше правопорушення, а видавати натомість припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю із зазначенням граничного строку його виконання, який не може бути менше ніж 15 робочих днів. І тільки у разі його невиконання застосовуватимуть штрафи.

Головна ж новація серед запропонованих – уведення для чиновників штрафів за безпідставне ініціювання перевірки (від 850 до 1700 гривень), а також за винесення приписів, ППР, розпоряджень, вимог і рішень про накладення фінансових санкцій, які після оскарження було скасовано (від 1360 до 1910 гривень).

Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 6489

Пошук за ім'ям файла

JH50900I

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

2. Урегульовано використання електронного підпису у відносинах "клієнт банк"

Банки можуть здійснювати касове обслуговування клієнтів з використанням електронного підпису (далі – ЕП), у тому числі електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

Для цього банк зобов'язаний описати технологію та механізм електронного документообігу, використання ЕП, а також збереження банком інформації, процедуру надання за бажання клієнта оригіналу електронного касового документа / оригіналу паперового документа / копії на папері з електронного документа (за запитом клієнта) з усіма реквізитами тощо.

Якщо касове обслуговування клієнтів здійснюється з використанням ЕП, то договір має містити умови та порядок (процедуру) визнання учасниками електронної взаємодії електронних документів з використанням ЕП й умови про розподіл ризиків збитків, які можуть бути нанесені банку (філії, відділенню), клієнту і третім особам.

Крім цього, до «кас банку», крім операційних кас банку, його філій, відділень, пунктів обміну іноземної валюти, а також ПТКС і банкоматів, віднесено пункти дистанційного обслуговування.

Як шукати в ресурсі

Загальне законодавство, постанова № 62 від 11.07.2017

Пошук за ім'ям файла

pb17085

Пошук одним рядком для 9.хх

Якщо касове обслуговування клієнтів здійснюється з використанням ЕП, то договір повинен містити умови та порядок (процедуру) визнання учасниками електронної взаємодії

Сфера бізнесу

 

Усі (насамперед банки)

Розмір бізнесу

 

Усі

 

ЮРИСТАМ

1. Блокування сайтів як протидія кібератакам

Народні депутати Андрій Тетерук та Іван Вінник пропонують прирівняти кібератаку до терористичного акту.

Також вони пропонують впровадити новий запобіжний захід у кримінальному процесі – тимчасове блокування доступу до інформресурсу з інформацією, забороненою до поширення в Україні.

Блокуватиме інформресурси СБУ за ухвалою слідчого судді, прийнятою за результатами розгляду клопотання слідчого або прокурора. Застосовувати цей запобіжний захід зможуть лише на строк до 2 місяців.

При зверненні з клопотанням про блокування сайта до суду прокурор буде направляти власнику інформресурсу попередження про протиправність поширення інформації, розміщеної на сайті, та про необхідність його тимчасового блокування.

 

Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 6676

Пошук за ім'ям файла

JH55G00I

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері

Сфера бізнесу

 

Усі (насамперед ЗМІ)

Розмір бізнесу

 

Усі

 

2. Особливості оформлення документів для валютної операції на підставі електронної ліцензії НБУ

У реквізитах заяви про купівлю іноземної валюти підставою купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку треба вказувати: "індивідуальна ліцензія Національного банку України в електронній формі", "е-ліцензія Національного банку України" чи інше аналогічне значення.

Тобто дозволяється подавати до уповноваженого банку заяву про купівлю іноземної валюти без зазначення в ній конкретного номера електронної ліцензії й дати її видачі.

Аналогічним чином можна заповнювати реквізит "призначення платежу" платіжного доручення в іноземній валюті, яке подає фізособа для проведення операцій на підставі е-ліцензії.

Як шукати в ресурсі

Загальне законодавство, аркуш № 40-0005/48633 від 13.07.2017

Пошук за ім'ям файла

LB17149

Пошук одним рядком для 9.хх

Щодо особливостей оформлення фізичною особою заяви про купівлю іноземної валюти на підставі е-ліцензії

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

 

БУХГАЛТЕРАМ

1. Затверджено Критерії для призупинення реєстрації податкових накладних

20 червня 2017 року набув чинності наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567 (далі – Наказ № 567), яким затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН та вичерпний Перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН. Цей документ було опубліковано у виданні "Офіційний вісник України" за 20.06.2017 р. № 48/2017.

Наказом № 567 передбачено перевірку всіх податкових накладних, що надаються на реєстрацію в ЄРПН, на відповідність до таких ознак:

- податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю);

- обсяг поставки, зазначений платником податків у податкових накладних, зареєстрованих у ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням наданої на реєстрацію в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування, становить менш ніж 500 тис. грн і керівник – посадова особа такого платника податків є особою,яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох платників податків;

- загальна сума сплачених у 2016 році сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податків і його відокремленими підрозділами, яким подано податкову накладну / розрахунок коригування на реєстрацію в ЄРПН, становить більш ніж 5 млн грн (ознака використовується з 01.04.2017 р. до 01.01.2018 р.);

- одночасно показники D і P мають наступне значення: D>0,05, Р < Pм × 1,3;

- податкова накладна / розрахунок коригування відповідає інформації з форми згідно з Додатком до Критеріїв під час прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (крім випадків, коли комісією ДФС виявлено недостовірність такої інформації).

У разі якщо за результатами перевірки ДФС установлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одному з перерахованих ознак, така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає моніторингу. А інакше ДФС здійснюватиме моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 р. в ЄРПН, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01.01.2017 р. в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більш ніж 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, в інформації, поданій платником податків за встановленою формою, як товару/послуги, яка на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на проведення, експорт, імпорт, оптову та роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними пп. пп. 215.3.1 і 215.3.2 ПКУ, на товари, зазначені платником податків у податковій накладній, поданій на реєстрацію в ЄРПН.

Якщо за результатами моніторингу встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам першого пункту та сума ПДВ, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником ПДВ в ЄРПН у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, наданої на реєстрацію в ЄРПН, які відповідають вимогам першого пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців ЄСВ, податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податків і його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до п. 201.16 ПКУ.

Якщо за результатами моніторингу виявилося, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у пп. 2, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог п. 201.16 ПКУ.

Короткий огляд новацій читайте в статті "Наближається 1 липня: зустрічайте критерії блокування податкових накладних від Мінфіну" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 26-27 за 2017 рік). 

Як шукати в ресурсі

Акценти тижня

наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567

Пошук за ім'ям файла

GB007372.LHT

re30621z.LHT

BZ010161

Пошук одним рядком для 9.хх

Критерії ризику для податкових накладних

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

2. Оновлено Звіт для неприбутківців

_____________________________________________________

Нову редакцію Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації оформлено з метою приведення у відповідність до чинних вимог ПКУ.

По-перше, у заголовній частині основної форми Звіту, а також додатків до нього (ГД і ВП) тепер можна вибирати тільки два варіанти звітних періодів його подання – місяць (для порушників статусу "неприбутківців" відповідно до пп. 133.4.3 ПКУ) і рік.

По-друге, таблична частина основної форми для зазначення переліку додатків до Звіту обзавелася додатковою графою "ФЗ". Неважко догадатися, що вона призначена для проставлення позначки про наявність відповідної фінзвітності, яка, до речі, стала обов'язковим атрибутом для таких форм податкової звітності. Крім того, дещо розширили і табличну частину з переліком можливих форм фінзвітності.

По-третє, уточнений перелік доходів і витрат, які вказуються у Звіті.

Наказ Мінфіну "Про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації" від 28.04.2017 р. № 469 набув чинності 20 червня 2017 року.

Як і у випадку з оновленою "прибутковою" декларацією, строки застосування форми Звіту визначено п. 46.6 ПКУ, який, як відомо, у разі подання такої звітності зобов'язує орієнтуватися на період, що йде за періодом оприлюднення нових форм звітності.

Простіше кажучи, з норм вищевказаного пункту висновується, що Звіт за новою формою потрібно подавати за підсумками 2018 року. Щоправда, це не стосується порушників умов перебування в статусі неприбутківця. Для них правила подання Звіту дещо інші та прив'язані до місячного періоду.

Втім, варто нагадати, що податківці давно ігнорують вимоги п. 46.6 ПКУ, де-факто відводячи йому роль весільного генерала. Тому, очевидно, від ДФСУ треба очікувати наполегливих рекомендацій звітувати за оновленою формою Звіту вже за поточний рік, тобто за результатами 2017 року.

Короткий огляд змін читайте в статті "У неприбутківців свято – оновили форму Звіту про використання доходів (прибутків)" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 24-25 за 2017 рік).

Як шукати в ресурсі

Акценти тижня

Наказ Мінфіну "Про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації" від 28.04.2017 р. № 469

Пошук за ім'ям файла

GB007372.LHT

Re30521.LHT

ZX006164.LHT

BZ010131.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

Сфера бізнесу

 

Неприбуткові організації

Розмір бізнесу

 

Усі

 

3. Оновлено форму декларації з податку на прибуток

_____________________________________________________

9 червня 2017 р. набув чинності наказ Мінфіну "Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" від 28.04.2017 р. № 467.

Відповідно до наказу декларація з податку на прибуток і додатки до неї викладено в новій редакції. Звітувати за новою формою декларації вперше потрібно буде за перше півріччя 2017 року.

Короткий огляд змін читайте в статті "Нова декларація з податку на прибуток: не пройшло і півроку" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 24-25 за 2017 рік).  

Як шукати в ресурсі

Акценти тижня

Наказ Мінфіну "Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" від 28.04.2017 р. № 467.

Пошук за ім'ям файла

GB007372.LHT

Re30510

ZX006152.LHT

BZ010126.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

Декларація з податку на прибуток

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі