Корпорація МЕРЕЖА
Бюлетень Корпорації Мережа від 10.07.2017р.

КЕРІВНИКАМ

 

1. Українському бізнесу відкриють доступ до ринків Європи та Канади

Угода про вільну торгівлю з Канадою, яка почне діяти з 1 серпня 2017 року, скасує 98 % тарифів на українські товари, експортовані до Канади, для канадських товарів одразу скасовується 72 % тарифів.

Також Рада ЄС схвалила додаткові торгові преференції. Українська аграрна і харчова продукція (мед, перероблені томати, виноградний сік, овес тощо) імпортуватиметься до ЄС за нульовою ставкою ввізного мита. Крім того, передбачено повне зняття імпортних мит на добрива, барвники, пігменти та інші фарбувальні речовини, взуття, мідь, алюміній, а також обладнання для телебачення і звукозапису.

Як шукати в ресурсі

Міжнародні угоди

Пошук за ім'ям файла

MU16019

Пошук одним рядком для 9.хх

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою

Сфера бізнесу

 

Усі, агробізнес

Розмір бізнесу

 

Усі

2. Скасовано державне цінове регулювання на низку товарів і послуг

Набула чинності постанова Кабміну № 394 "Про внесення змін у додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 та визнання, такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України".

Зокрема, держава більше не контролюватиме:

- граничні торговельні надбавки до оптових цін виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину, м'ясо птиці, варену ковбасу, молоко, сир, сметану, вершкове масло, соняшникову олію, курячі яйця;

- граничний рівень рентабельності й торговельні надбавки на дитяче харчування;

- граничний розмір плати за послуги, що надаються в торговельних об'єктах, на ринках із продажу продовольчих і непродовольчих товарів;

- граничний рівень цін, нормативи рентабельності за надання в оренду торговельних приміщень, торгово-технологічного та холодильного обладнання в торговельних об'єктах, на ринках із продажу продовольчих і непродовольчих товарів.

Таким чином, планується знизити адміністративний тиск на бізнес і усунути надмірне втручання держави в економічні процеси. Крім того, зміни сприятимуть розвитку конкуренції та дебюрократизації у сфері ціноутворення.

Також скасовано обов'язок виробників продовольчих товарів подавати до Держспоживслужби обґрунтування змін оптово-відпускних цін на продукцію.

 

Як шукати в ресурсі

Загальне законодавство, № 394

Пошук за ім'ям файла

KP170394

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. N 1548 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України

Сфера бізнесу

 

Торгівля, товари та послуги

Розмір бізнесу

 

Усі

ЮРИСТАМ

 

1. Фізособи можуть одержувати індивідуальні електронні ліцензії на перерахування іноземної валюти за кордон

Набула чинності постанова НБУ № 54 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

Скористатися е-ліцензіями можна для здійснення таких валютних операцій, як інвестування за кордон, розміщення коштів на власних рахунках за межами України, виконання зобов'язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

На підставі е-ліцензій фізособи можуть перерахувати валюту на загальну суму до 50 тис. доларів на рік. При цьому здійснити валютну операцію за е-ліцензією можна буде лише в день її видачі.

 

Як шукати в ресурсі

Загальне законодавство, № 54

Пошук за ім'ям файла

pb17073

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

2.Зміняться правила державного контролю щодо безпеки харчових продуктів і кормів

Президент підписав Закон № 2042-VIII "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин".

Документ передбачає серйозні зміни в системі держконтролю – перевірки операторів ринку без попередження, впровадження ризик-орієнтованого підходу (оцінювання ризику повинно супроводжувати кожен важливий крок діяльності як компетентного органу, так і бізнесу), професійний державний контроль, вичерпний перелік питань для перевірки, механізм пом'якшення відповідальності за певні порушення.

Основні положення Закону набудуть чинності після 9-місячного перехідного періоду, протягом якого буде прийнято близько 40 підзаконних актів, щоб повністю привести українську систему державного контролю в сфері безпеки харчових продуктів у відповідність до директив і регламентів Європейського Союзу.

Як шукати в ресурсі

Загальне законодавство, № 2042-VIII

Пошук за ім'ям файла

T172042

Пошук одним рядком для 9.хх

Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин

Сфера бізнесу

 

Ринок харчових продуктів і кормів

Розмір бізнесу

 

Усі

 

3.Затверджено нові ліцензійні умови для постачальників електроенергії

Відповідна постанова НКРЕКП набуде чинності 23 серпня та вводиться в дію з 1 вересня 2017 року.

Новими умовами для ліцензіатів установлюються кадрові, організаційні, а також технологічні та спеціальні вимоги. Ліцензіати мають привести свою господарську діяльність у відповідність до нових вимог.

Як шукати в ресурсі

Загальне законодавство, № 504

Пошук за ім'ям файла

GK38307

Пошук одним рядком для 9.хх

Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії

Сфера бізнесу

 

Ринок електроенергії

Розмір бізнесу

 

Усі

  

БУХГАЛТЕРАМ

 

1. Затверджено Критерії для зупинення реєстрації податкових накладних

20 червня 2017 року набув чинності наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567 (далі – Наказ № 567), яким затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН та вичерпний Перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН. Цей документ було опубліковано у виданні "Офіційний вісник України" за 20.06.2017 р. № 48/2017.

Наказом № 567 передбачено перевірку всіх податкових накладних, що надаються на реєстрацію в ЄРПН, на відповідність до таких ознак:

- податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю);

- обсяг поставки, зазначений платником податків у податкових накладних, зареєстрованих у ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням наданої на реєстрацію в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування, становить менш ніж 500 тис. грн і керівник – посадова особа такого платника податків є особою,яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох платників податків;

- загальна сума сплачених у 2016 році сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податків і його відокремленими підрозділами, яким подано податкову накладну / розрахунок коригування на реєстрацію в ЄРПН, становить більш ніж 5 млн грн (ознака використовується з 01.04.2017 р. до 01.01.2018 р.);

- одночасно показники D і P мають наступне значення: D>0,05, Р < Pм × 1,3;

- податкова накладна / розрахунок коригування відповідає інформації з форми згідно з Додатком до Критеріїв під час прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (крім випадків, коли комісією ДФС виявлено недостовірність такої інформації).

У разі якщо за результатами перевірки ДФС установлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одному з перерахованих ознак, така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає моніторингу. А інакше ДФС здійснюватиме моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 р. в ЄРПН, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01.01.2017 р. в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більш ніж 75 % загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, в інформації, поданій платником податків за встановленою формою, як товару/послуги, яка на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на проведення, експорт, імпорт, оптову та роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними пп. пп. 215.3.1 і 215.3.2 ПКУ, на товари, зазначені платником податків у податковій накладній, поданій на реєстрацію в ЄРПН.

Якщо за результатами моніторингу встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам першого пункту та сума ПДВ, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником ПДВ в ЄРПН у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, наданої на реєстрацію в ЄРПН, які відповідають вимогам першого пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців ЄСВ, податків і зборів (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податків і його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до п. 201.16 ПКУ.

Якщо за результатами моніторингу виявилося, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у пп. 2, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог п. 201.16 ПКУ.

Короткий огляд новацій читайте в статті "Наближається 1 липня: зустрічайте критерії блокування податкових накладних від Мінфіну" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 26-27 за 2017 рік). 

Як шукати в ресурсі

-

Акценти тижня

наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567

Пошук за ім'ям файла

-

GB007372.LHT

re30621z.LHT

BZ010161

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Критерії ризику для податкових накладних

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

  

2. Оновлено Звіт для неприбутківців

_____________________________________________________

Нову редакцію Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації оформлено з метою приведення у відповідність до чинних вимог ПКУ.

По-перше, у заголовній частині основної форми Звіту, а також додатків до нього (ГД і ВП) тепер можна вибирати тільки два варіанти звітних періодів його подання – місяць (для порушників статусу "неприбутківців" відповідно до пп. 133.4.3 ПКУ) і рік.

По-друге, таблична частина основної форми для зазначення переліку додатків до Звіту обзавелася додатковою графою "ФЗ". Неважко догадатися, що вона призначена для проставлення позначки про наявність відповідної фінзвітності, яка, до речі, стала обов'язковим атрибутом для таких форм податкової звітності. Крім того, дещо розширили і табличну частину з переліком можливих форм фінзвітності.

По-третє, уточнений перелік доходів і витрат, які вказуються у Звіті.

Наказ Мінфіну "Про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації" від 28.04.2017 р. № 469 набув чинності 20 червня 2017 року.

Як і у випадку з оновленою "прибутковою" декларацією, строки застосування форми Звіту визначено п. 46.6 ПКУ, який, як відомо, у разі подання такої звітності зобов'язує орієнтуватися на період, що йде за періодом оприлюднення нових форм звітності.

Простіше кажучи, з норм вищевказаного пункту висновується, що Звіт за новою формою потрібно подавати за підсумками 2018 року. Щоправда, це не стосується порушників умов перебування в статусі неприбутківця. Для них правила подання Звіту дещо інші та прив'язані до місячного періоду.

Втім, варто нагадати, що податківці давно ігнорують вимоги п. 46.6 ПКУ, де-факто відводячи йому роль весільного генерала. Тому, очевидно, від ДФСУ треба очікувати наполегливих рекомендацій звітувати за оновленою формою Звіту вже за поточний рік, тобто за результатами 2017 року.

Короткий огляд змін читайте в статті "У неприбутківців свято – оновили форму Звіту про використання доходів (прибутків)" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 24-25 за 2017 рік).

Як шукати в ресурсі

-

Акценти тижня

Наказ Мінфіну "Про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації" від 28.04.2017 р. № 469

Пошук за ім'ям файла

-

GB007372.LHT

Re30521.LHT

ZX006164.LHT

BZ010131.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

Сфера бізнесу

 

Неприбуткові організації

Розмір бізнесу

 

Усі

 

3. Оновлено форму декларації з податку на прибуток

_____________________________________________________

9 червня 2017 р. набув чинності наказ Мінфіну "Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" від 28.04.2017 р. № 467.

Відповідно до наказу декларація з податку на прибуток і додатки до неї викладено в новій редакції. Звітувати за новою формою декларації вперше потрібно буде за перше півріччя 2017 року.

Короткий огляд змін читайте в статті "Нова декларація з податку на прибуток: не пройшло і півроку" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 24-25 за 2017 рік). 

Як шукати в ресурсі

-

Акценти тижня

Наказ Мінфіну "Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" від 28.04.2017 р. № 467.

Пошук за ім'ям файла

-

GB007372.LHT

Re30510

ZX006152.LHT

BZ010126.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Декларація з податку на прибуток

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі