Корпорація МЕРЕЖА
Бюлетень Корпорації Мережа від 22.05.2017р.

КЕРІВНИКАМ

 

1. Керівників підприємств зобов'язали вручати працівникам повістки з військкомату

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, керівники підприємств, установ і організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форм власності, тепер повинні на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов'язаних про їх виклик до військових комісаріатів.

Досі таку норму було передбачено лише для населених пунктів, у яких немає військкоматів.

Військовозобов'язані та призовники мають вчасно прибути за викликом до військових комісаріатів.

Закон ухвалено з поправкою, озвученою Іваном Вінником, за якою відповідальність за невиконання розпорядження про явку призовник несе персонально – керівники підприємств не зобов'язані забезпечувати своєчасне прибуття по повістці.

 Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 2985

Пошук за ім'ям файла

JH2AX00I

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін до статті 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

ЮРИСТАМ

 

1.Скасовано "Закон Савченко"

У новій редакції викладено частину 5 статті 72 "Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення" Кримінального кодексу України.

Тепер попереднє ув'язнення суд зараховує в строк покарання при засудженні до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині 1 цієї статті.

При призначенні покарань, не зазначених у частині 1 цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув'язнення, може пом'якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування.

 Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 5534

Пошук за ім'ям файла

JH49Q00I

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення)

Сфера бізнесу

 

Юрбізнес, адвокати

Розмір бізнесу

 

Усі

2.Мовні квоти для ТБ

Установлено обов'язкову частку української мови у телевізійних передачах, у тому числі новинних, у загальному тижневому обсязі віщання. Зокрема:

– для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії віщання частка передач та/або фільмів українською мовою повинна становити не менш ніж 75 % у кожному із проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00; для телеорганізацій регіональної та місцевої категорій віщання – 60 %;

 – обов'язкова частка передач новин державною мовою – не менш як 75 % від загальної тривалості всіх передач новин у кожному із проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00;

 – визначено правила обчислення частки передач та/або фільмів, виконаних державною мовою (іншомовні фільми та передачі, що не є власним продуктом телерадіоорганізації, повинні супроводжуватися субтитрами державною мовою);

 – передача вважається україномовною, якщо всі репліки ведучих були державною мовою. При цьому допускається використання інших мов без дублювання й озвучування в репортажах із місця подій, коментарях запрошених осіб тощо.

Передбачено доповнити категорійний апарат визначеннями "ведучий (диктор) передачі", "музичний кліп", "новини".

Також установлено, що телерадіоорганізації транслюють фільми та/або передачі, що не є їхнім власним продуктом, тільки державною мовою, за винятком фільмів і передач (окрім дитячих і анімаційних), створених до 1 серпня 1991 року.

 Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 5313

Пошук за ім'ям файла

JH43L00I

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації

Сфера бізнесу

 

ТБ

Розмір бізнесу

 

Усі

 

БУХГАЛТЕРАМ

 

1. Перевірки з праці по-новому

З 16 травня 2017 року діє Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Держконтроль за додержанням трудового законодавства інспектори з праці здійснюватимуть у формі інспекційних візитів і невиїзних інспектувань. Контроль стосуватиметься юридичних і фізичних осіб, які використовують найману працю.

Контроль будуть здійснювати інспектори з праці:

- Держпраці та її територіальних органів;

- виконавчих органів міськрад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад (із питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин).

Тривалість інспекційного візиту, невиїзного інспектування не може перевищувати 10 робочих днів, а для суб'єктів мікропідприємництва та малого підприємництва – двох робочих днів.

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю визначає процедуру проведення інспекційних відвідувань і організації невиїзних інспектувань, особливості складення акта, припису та прийняття рішень, а також вжиття заходів впливу та їх оскарження тощо.

Державний нагляд за додержанням законодавства про працю здійснюється шляхом:

- витребування, збору та аналізу інформації, необхідної для підготовки висновків про стан додержанням об'єктом нагляду законодавства про працю;

- проведення перевірки об'єкта нагляду з виїздом за його місцезнаходженням (далі – виїзна перевірка).

Держнагляд здійснюватимуть посадові особи Держпраці та його територіальних органів, що буде підтверджуватися службовим посвідченням такої посадової особи.

При цьому основною метою держнагляду є виявлення порушень і недоліків під час здійснення виконавчими органами міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і центральними органами виконавчої влади своїх повноважень у цій сфері.

Виїзні перевірки будуть проводитися відповідно до індивідуального графіка, який затверджує керівник або заступник керівника Держпраці або його територіального органу відповідно до плану роботи Держпраці та його територіального органу на відповідний період. Про проведення виїзної перевірки об'єкт нагляду буде повідомлятися не пізніше ніж за 5 робочих днів до її початку.

З метою здійснення державного нагляду уповноважені посадові особи Держпраці мають право, серед іншого:

1) безперешкодно одержувати від об'єктів нагляду документи, інформацію, показники статистичної та оперативної звітності та будь-які дані, пов'язані зі здійсненням контрольних повноважень;

2) ставити посадовим особам об'єкта нагляду запитання, одержувати від них необхідні пояснення, звіти, матеріали, іншу інформацію про рівень і стан профілактичної роботи, причини порушень законодавства про працю та вжиті заходи з їх усунення;

3) вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного нагляду.

Докладніше читайте в статті "Готуємося до цілодобового чергування бізнесу, або Про перевірки інспекторів з праці очима Кабміну" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 18-19 за 2017 рік).

 Як шукати в ресурсі

Акценти тижня

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

Пошук за ім'ям файла

GB007372.LHT

KP170295.LHT

BZ010038.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

Трудові перевірки

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

2. "Життя після 1С": найважливіше про санкційний Указ

17 травня компанія "ЛІГА:ЗАКОН" провела терміновий круглий стіл на тему "Нові санкції проти країни-агресора: що далі?". На цьому заході експерти, політологи, юристи, адвокати, бухгалтери, журналісти обговорили, як вплине на бізнес санкційний Указ Президента України від 15.05.2017 р. № 133/2017, яким запроваджено санкції проти низки російських компаній, серед них, зокрема: "1С", "Парус", соцмережі "ВКонтакте" та "Однокласники", компанія "Яндекс" та ін.

Документ було оприлюднено у газеті "Урядовий кур'єр" за 17.05.2017 р. № 89, а отже – рішення РНБО повинно виконуватися саме з цієї дати.

Без перебільшень, тема санкцій "спалахнула" у бухгалтерському інформаційному середовищі, адже обмежувальні заходи стосуються найбільшого виробника програмного забезпечення для ведення бухгалтерії "1С", як для комерційного, так і для державного сектору.

Ось найголовніші тези заходу.

1. Закриття соцмереж – зменшення впливу російської пропаганди в умовах гібридної війни.

Про це заявив Валентин ПЕТРОВ, керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарата РНБО, який закликав інтернет-провайдерів уже зараз розпочати роботу з виконання Указу.

Власне, доцільність цих заходів не викликала сумніву ні в кого з учасників круглого столу. Але технічна можливість зробити це в повному обсязі все-таки є сумнівною. Адже Інтернет – децентралізована розподілена мережа, і не існує такого вимикача, який дозволив би миттєво відключити в Україні доступ до певних сайтів. Навіть Китаю свого часу не вдалося повністю закрити соцмережі.

2. Фінансувати економіку країни-агресора під час війни неприпустимо.

Це також ні в кого не викликає сумніву. Саме тому заборона на придбання програмних продуктів компаній, які потрапили під санкції, стосується насамперед державного сектору. Про це заявила Юлія ЛАПУТІНА, заступник начальника департаменту інформаційної безпеки СБУ.

Своєю чергою, керівник відзначила, що ця заборона запрацює не однієї миті, оскільки зараз уже середина бюджетного року – тендери проведено, закупівлі відбулися. Але на наступний бюджетний рік держсектор уже не зможе використовувати продукти та користуватися послугами із супроводу "1С", оскільки цій компанії та її офіційним представникам заборонено працювати на ринку України. Від себе додамо, що та сама доля чекає програмні продукти "Парус" і "Галактика".

3. Заборона використовувати програмні продукти "1С" не стосується приватного сектору.

СБУ може лише рекомендувати, але не заборонити використовувати цю програму госпрозрахунковими підприємствами. І недоцільно одночасно заборонити "1С", оскільки це завдасть серйозного удару по бізнесу. Також користувачі зможуть і надалі обслуговувати раніше придбане програмне забезпечення в українських компаній, які займаються його супроводом і не потрапили до санкційного списку. Але оновлення програмного ядра від російської "1С" надходити вже не будуть. Це також підтвердила представник СБУ Юлія Лапутіна.

4. Відчиняється вікно можливостей для українських розробників програмного забезпечення.

В Україні, яка має свою потужну ІТ-галузь, сфера бухгалтерського обліку майже повністю монополізована російськими компаніями, найбільшу частку з яких мають "1С" і "Парус", – це ні для кого не секрет. Навіть українські ІТ-компанії, які раніше займалися розробкою власних програм, у певний період змінили свою бізнес-модель і перейшли на продаж і супровід продуктів "1С". Так, безумовно, вони створюють і власну додану вартість. Але значні кошти (скоріше, їх левова частка) у вигляді плати за "кубометри" коробок і франшиза спрямовуються в російську компанію, яка фактично монополізувала український ринок, надходять у вигляді податків до російського бюджету і потім повертаються у вигляді снарядів і "градів" на українські військових.

5. Чи є гідна альтернатива?

Виконавчий секретар Асоціації національних розробників програмного забезпечення Олександр КОЧЕТКОВ зазначив, що на ринку України достатньо програм – аналогів "1С".

Наші розробники готові працювати над удосконаленням українських програмних продуктів і неодноразово виступали ініціаторами цього процесу. Як відзначив Олександр Кочетков, впровадження українського аналога "1С" коштуватиме бізнесу 100-200 грн на місяць.

На думку Олександра Кочеткова, українські програми нічим не поступаються російським, крім того, деякі українські бухгалтерські програми успішно використовуються і на російському ринку.

Від себе зауважимо: проблема українського бізнесу не лежить у площині створення окремого програмного продукту для ведення обліку. Україні набагато важливіше створити свою бухгалтерську "екосистему", суть якої – комплексне рішення для бухгалтерського сектору, яке охоплює всі сфери діяльності бухгалтерів і керівників підприємств. Разом із тим ця екосистема повинна абсолютно не залежати від зовнішніх факторів, що убезпечить український бізнес і Україну в цілому від зовнішніх загроз.

Компанія ЛІГА:ЗАКОН підготувала детальний коментар "1С" під санкціями від РНБО: перспективи та загрози для користувачів програми".

 Як шукати в ресурсі

Акценти тижня

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)"

Пошук за ім'ям файла

GB007372.LHT

U133_17.LHT

dg170119.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

Перелік технічно складних побутових товарів

Сфера бізнесу

 

Єдиний податок

Розмір бізнесу

 

Малий і середній

 

3. Внесено зміни до положення про документальне забезпечення записів у бухобліку

Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку зазнало змін. Серед доповнень і уточнень його норм, зокрема:

1. Розширення його дії й на іншу звітність, яка ґрунтується на даних бухгалтерського обліку.

2. Вилучено норму, за якою первинні документи повинні бути складені в момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. Тепер тільки вказується, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.

3. Якщо правилами документообігу підприємства передбачено можливість відображення господарської операції, за якою на момент закінчення складення облікових регістрів бухгалтерського обліку за звітний період від контрагента в строки, встановлені законодавством, не отримано первинного документу, підставою для перенесення інформації про цю госпоперацію в облікові регістри бухгалтерського обліку є належним чином оформлений внутрішній первинний документ (акт), складений посадовою особою, відповідальною за приймання-відпуск товарно-матеріальних цінностей, робіт і послуг.

Господарські операції, наведені у внутрішньому первинному документі (акті), оцінюються в порядку, визначеному НП(С)БО або МСФЗ.

4. У місяці надходження від контрагента первинного документа за господарською операцією, інформацію про яку в минулих звітних періодах було перенесено в облікові регістри бухобліку відповідно до внутрішнього первинного документа (акта), в облікові регістри бухгалтерського обліку за звітний період переноситься інформація про таку госпоперацію, при цьому її обсяг вказується шляхом коригування на суму різниці між оцінкою даної госпоперації за внутрішнім первинним документом (актом) і первинним документом, отриманим від контрагента.

5. Уточнюється, що помилки в первинних документах, облікових регістрах і звітах, створених вручну, виправляються способом "червоного сторно", додаткових бухгалтерських проводок або коректурним способом.

6. Зазначено, що контроль за дотриманням виконавцями графіка документообігу на підприємстві, в установі здійснює головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства, вимоги яких про порядок подання до місця обробки необхідних документів і відомостей є обов'язковими для всіх підрозділів і служб підприємства.

Зміни внесено наказом Мінфіну від 11.04.2017 р. № 427.

Нагадаємо: з 03.01.2017 р. введено в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг" від 03.11.2016 р. № 1724-VIII, який вніс зміни й до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996-XIV. Зміни охопили статус первинних документів і окремі його обов'язкові реквізити.

Докладніше читайте в статті "Оновлений статус первинки тепер і в Положенні про документальне забезпечення бухзаписів" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 22-23 за 2017 рік).

 Як шукати в ресурсі

Акценти тижня

Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку

Пошук за ім'ям файла

GB007372.LHT

Re30435.LHT

BZ010082

Пошук одним рядком для 9.хх

Скасування печаток

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі