Корпорація МЕРЕЖА
Бюлетень Корпорації Мережа від 24.04.2017р.

КЕРІВНИКАМ

 

1. Легалізовано приватну детективну діяльність

Закон "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" прийнято Верховною Радою 13 квітня.

Приватним детективом зможе бути громадянин України, що досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу освіту (передбачалося юридичну, але правкою цю  вимогу виключили) або стаж роботи в оперативних підрозділах чи органах досудового розслідування не менше трьох років.

Крім того, необхідно буде пройти відповідне навчання й одержати свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.

Остаточний текст закону ще не опубліковано.

Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 3726

Пошук за іменем файла

JH2VI00I

Пошук одним рядком для 9.хх

Про приватну детективну (розшукову) діяльність

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

ЮРИСТАМ

 

1.Нові редакції процесуальних кодексів найближчим часом розгляне парламент

Президент подав як невідкладний законопроект № 6232 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів":

1. З метою попередження юрисдикційних спорів і "дублювання" цивільних, господарських, адміністративних справ упроваджується поняття "похідних вимог", які в окремих випадках можуть бути об'єднані з основними, навіть якщо окремо вони мають розглядатися за різними правилами судочинства; до кодексів запропоновано включити деякі механізми, які мають запобігати маніпуляціям з визначенням підсудності;

2. Кодекси запропоновано доповнити новелами, які, зокрема, регулюють визначення, порядок надання та дослідження електронних доказів, проведення експертизи не тільки на підставі ухвали суду, а й на замовлення учасників справи, будь-якими експертами (не тільки судовими);

3. Правила господарського процесу пропонується доповнити нормами, що дадуть змогу використовувати показання свідків як субсидіарне джерело доказів;

4. У господарському та цивільному видах судочинства передбачається можливість стягнення незаперечної заборгованості в порядку наказного провадження;

5. Законопроектом передбачається, що всі витрати учасників справи, пов'язані із судовим розглядом справи та підготовкою до нього, має бути компенсовано в повному обсязі (у тому числі з метою запобігання зловживанню процесуальними правами);

6. Норми законопроекту передбачають широкі можливості здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій ("електронний суд"), зокрема вчинення всіх процесуальних дій через засоби електронного зв'язку з відповідними механізмами ідентифікації та безпеки.

Докладніше про заплановані зміни можна буде прочитати в номері електронного аналітичного видання ЮРИСТ&ЗАКОН, який вийде 27 квітня.

Як шукати в ресурсі

-

Законопроекти та коментарі, № 6232

ЮРИСТ&ЗАКОН, № 15 від 27.04.2017

Пошук за іменем файла

-

JH4T400I

EA017015

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

2.Запропоновано альтернативний варіант процесуальних кодексів

Законопроект № 6232-1 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" зареєстровано в парламенті 10 квітня 2017 року.

Зокрема, із запропонованого Президентом законопроекту (№ 6232) пропонується виключити:

– зміни, що стосуються міжнародного комерційного арбітражу;

– положення про автоматизований арешт коштів на рахунках осіб, які мають заборгованість, і надання виконавцям доступу до банківських даних таких осіб;

– положення про інтернет-оповіщення учасників судового процесу, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.

У пояснювальній записці автор критикує запропонований Президентом законопроект, акцентуючи увагу на тому, що він суперечить вимогам законодавчої техніки, а значний обсяг проекту практично унеможливлює його аналіз та обговорення.

Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 6232-1

Пошук за іменем файла

JH4T41AI

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

БУХГАЛТЕРАМ

 

1. З 1 травня зросте прожитковий мінімум

Його розмір визначено ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2017 рік" від 21.12.2016 р. № 1801-VIII, і на період травень – листопад 2017 року прожитковий мінімум становитиме:

• загальний показник на одну особу з розрахунку на місяць – 1624 грн;

• для дітей до 6-ти років – 1426 грн;

• для дітей від 6-ти до 18-ти років – 1777 грн;

• для працездатних осіб – 1684 грн;

• для осіб, які втратили працездатність, – 1312 грн.

Своєю чергою, мінімальна зарплата в сумі 3200 грн не зміниться протягом 2017 року. Тому всі похідні від неї величини залишаються в тому розмірі, в якому їх визначено станом на 1 січня 2017 року.

Розміри прожиткового мінімуму наведено в ресурсі ДОВІДНИКИ систем ЛІГА:ЗАКОН.

Як шукати в ресурсі

-

Акценти тижня

Закон про Державний бюджет на 2017 рік

Пошук за іменем файла

-

GB007372.LHT

T161801.LHT

SH000419.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Прожитковий

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

1. Перелік технічно складних побутових товарів набуде чинності 08.09.2017 р.

Уряд затвердив підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації.

Законодавець зобов'язав єдинників, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, використовувати в цьому році РРО. Відповідну норму передбачено пп. 296.10 ПКУ.

Документ було схвалено Урядом 16 березня, але за умови доопрацювання. Тоді ДРС наполягала, що перелік має бути скорочено, адже для суб'єктів господарювання, які реалізують недорогі моделі побутової техніки, наприклад, фени, годинники, окуляри, коляски, придбання та обслуговування РРО стане непідйомним тягарем. Відомство оприлюднило свій перелік товарів, які має бути виключено з кабмінівського переліку.

Остаточний варіант переліку затверджено постановою Кабміну від 16.03.2017 р. № 231. До нього ввійшли товари за такими кодами УКТ ЗЕД:

• група 73 "Вироби з чорних металів";

• група 84 "Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини";

• група 85 "Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя";

• група 87 "Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання";

• група 90 "Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя";

• група 91 "Годинники всіх видів та їх частини";

• група 92 "Музичні інструменти; їх частини та приладдя";

• група 95 "Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя".

Постанова набуває чинності 8 травня 2017 року.

Докладніше про це читайте в статті "До уваги єдинників: затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 16-17 за 2017 р.).

Як шукати в ресурсі

-

Акценти тижня

Постанова Кабміну від 29.03.2017 р. № 190

Пошук за іменем файла

-

GB007372.LHT

KP170231.LHT

BZ010008.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Перелік технічно складних побутових товарів

Сфера бізнесу

 

Єдиний податок

Розмір бізнесу

 

Малий і середній

 

3. З 19 липня за вимогу печатки чиновників штрафуватимуть

Використання печатки у господарській діяльності – виключно право, а не обов'язок суб'єкта господарювання. Саме ця норма доповнює текст ст. 58 прим. 1 ГКУ.

Відбиток печатки не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, що подається до державного органу. Копія документа вважається засвідченою, якщо на цій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб'єкта господарювання або особистий підпис ФОП.

Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не має права вимагати нотаріального засвідчення правильності копії документа в разі, якщо таку вимогу не встановлено законом. Ця вимога тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 НМДГ (850 – 1700 грн).

Закон України від 23.03.2017 р. № 1982-VIII.

Документ опубліковано в "Голосі України" № 71 за 19.04.2017 р. і набуває чинності через три місяці після опублікування, тобто 19.07.2017 р.

Як шукати в ресурсі

-

Акценти тижня

Закон України від 23.03.2017 р. № 1982-VIII.

Пошук за іменем файла

-

GB007372.LHT

T171982.lht

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Скасування печаток

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі