Корпорація МЕРЕЖА
Бюлетень Корпорації Мережа від 16.04.2017р.

КЕРІВНИКАМ

1. Легалізовано приватну детективну діяльність

Закон "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" прийнято Верховною Радою 13 квітня.

Приватним детективом зможе бути громадянин України, що досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу освіту (передбачалося юридичну, але правкою цю  вимогу виключили) або стаж роботи в оперативних підрозділах чи органах досудового розслідування не менше трьох років.

Крім того, необхідно буде пройти відповідне навчання й одержати свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.

Остаточний текст закону ще не опубліковано.

Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 3726

Пошук за іменем файла

JH2VI00I

Пошук одним рядком для 9.хх

Про приватну детективну (розшукову) діяльність

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

ЮРИСТАМ

1.Нові редакції процесуальних кодексів найближчим часом розгляне парламент

Президент подав як невідкладний законопроект № 6232 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів":

1. З метою попередження юрисдикційних спорів і "дублювання" цивільних, господарських, адміністративних справ упроваджується поняття "похідних вимог", які в окремих випадках можуть бути об'єднані з основними, навіть якщо окремо вони мають розглядатися за різними правилами судочинства; до кодексів запропоновано включити деякі механізми, які мають запобігати маніпуляціям з визначенням підсудності;

2. Кодекси запропоновано доповнити новелами, які, зокрема, регулюють визначення, порядок надання та дослідження електронних доказів, проведення експертизи не тільки на підставі ухвали суду, а й на замовлення учасників справи, будь-якими експертами (не тільки судовими);

3. Правила господарського процесу пропонується доповнити нормами, що дадуть змогу використовувати показання свідків як субсидіарне джерело доказів;

4. У господарському та цивільному видах судочинства передбачається можливість стягнення незаперечної заборгованості в порядку наказного провадження;

5. Законопроектом передбачається, що всі витрати учасників справи, пов'язані із судовим розглядом справи та підготовкою до нього, має бути компенсовано в повному обсязі (у тому числі з метою запобігання зловживанню процесуальними правами);

6. Норми законопроекту передбачають широкі можливості здійснення судочинства із застосуванням інформаційних технологій ("електронний суд"), зокрема вчинення всіх процесуальних дій через засоби електронного зв'язку з відповідними механізмами ідентифікації та безпеки.

Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 6232

Пошук за іменем файла

JH4T400I

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

2.Запропоновано альтернативний варіант процесуальних кодексів

Законопроект № 6232-1 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" зареєстровано в парламенті 10 квітня 2017 року.

Зокрема, із запропонованого Президентом законопроекту (№ 6232) пропонується виключити:

– зміни, що стосуються міжнародного комерційного арбітражу;

– положення про автоматизований арешт коштів на рахунках осіб, які мають заборгованість, і надання виконавцям доступу до банківських даних таких осіб;

– положення про інтернет-оповіщення учасників судового процесу, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.

У пояснювальній записці автор критикує запропонований Президентом законопроект, акцентуючи увагу на тому, що він суперечить вимогам законодавчої техніки, а значний обсяг проекту практично унеможливлює його аналіз та обговорення.

Як шукати в ресурсі

Законопроекти та коментарі, № 6232-1

Пошук за іменем файла

JH4T41AI

Пошук одним рядком для 9.хх

Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

  

БУХГАЛТЕРАМ

 

1. Перелік технічно складних побутових товарів набуде чинності 08.09.2017 р.

Уряд затвердив підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації.

Законодавець зобов'язав єдинників, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, використовувати в цьому році РРО. Відповідну норму передбачено пп. 296.10 ПКУ.

Документ було схвалено Урядом 16 березня, але за умови доопрацювання. Тоді ДРС наполягала, що перелік має бути скорочено, адже для суб'єктів господарювання, які реалізують недорогі моделі побутової техніки, наприклад, фени, годинники, окуляри, коляски, придбання та обслуговування РРО стане непідйомним тягарем. Відомство оприлюднило свій перелік товарів, які має бути виключено з кабмінівського переліку.

Остаточний варіант переліку затверджено постановою Кабміну від 16.03.2017 р. № 231. До нього ввійшли товари за такими кодами УКТ ЗЕД:

• група 73 "Вироби з чорних металів";

• група 84 "Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини";

• група 85 "Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя";

• група 87 "Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання";

• група 90 "Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя";

• група 91 "Годинники всіх видів та їх частини";

• група 92 "Музичні інструменти; їх частини та приладдя";

• група 95 "Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя".

Постанова набуває чинності 8 травня 2017 року.

Докладніше про це читайте в статті "До уваги єдинників: затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 16-17 за 2017 р.).

Як шукати в ресурсі

Акценти тижня

Постанова Кабміну від 29.03.2017 р. № 190

Пошук за іменем файла

GB007372.LHT

KP170231.LHT

BZ010008.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

Перелік технічно складних побутових товарів

Сфера бізнесу

 

Єдиний податок

Розмір бізнесу

 

Малий і середній

2. Підстави для реєстрації або відмови в реєстрації в ЄРПН податкових накладних

Уряд затвердив підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації.

Зокрема, передбачено, що комісія ДФС може відмовити платникові ПДВ у реєстрації податкової накладної тільки в разі:

• неподання платником податків письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування, до яких застосовано процедуру зупинення реєстрації згідно з п. 201.16 ПКУ;

• неподання платником податків копій документів відповідно до пп. "в" пп. 201.16.1 ПКУ;

• подання платником податків копій документів, що складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення щодо реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування.

Текст постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" від 29.03.2017 р. № 190 уже опубліковано в офіційному виданні КМУ "Урядовий кур'єр".

Нагадаємо: з 1 квітня 2017 року набув чинності п. 201.16 ПКУ, яким передбачено зупинення реєстрації в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування в разі відповідності цієї податкової накладної / розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, установлених згідно з п. 74.2 ПКУ.

Однак на сьогодні таких критеріїв не затверджено, натомість вони перебувають на стадії проекту Мінфіну, з яким можна ознайомитися в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Докладніше про це читайте в статті "Блокування реєстрації податкових накладних: проект критеріїв від Мінфіну" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 16-17, за 2017).

Як шукати в ресурсі

Акценти тижня

Постанова Кабміну від 29.03.2017 р. № 190

Пошук за іменем файла

GB007372.LHT

KP170190.LHT

BZ009981.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

Блокування податкових накладних

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

3. Бюджетникам оновили Баланс і Звіт про фінрезультати

Як відомо, перші форми Балансу та Звіту про фінрезультати (власне, як і решта форм фінзвітності для держсектору) було затверджено ще у 2010 році, але жодного разу ними не довелося скористатися. З тих чи інших причин дату набрання чинності відкладали до кращих часів. І ось, нарешті, 2017-й зупинив цю серію перенесень.

Мінфін наказом "Про затвердження Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі та Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 "Подання фінансової звітності" від 28.02.2017 р. № 307 виклав у новій редакції Баланс (форма № 1-дс) і Звіт про фінансові результати (форма № 2-дс), зокрема:

• у шапці передбачено нову графу "Періодичність: квартальна, річна", а одиницю виміру з "тис. грн" перетворили в "грн" (раніше бюджетники взагалі заповнювали звітність у гривнях із копійками);

• коди рядків стали 4-значними;

• у Балансі в розділ активів додали нові показники для розкриття: "Інвестиційна нерухомість", "Довгострокові біологічні активи", "Виробництво", "Поточні біологічні активи". При цьому прибрали "Малоцінні та швидкозношувані предмети", "Готова продукція", "Інші нефінансові активи". У пасив Балансу додали "Цільове фінансування";

• у Звіті про фінрезультати з'явилися нові групи статей у складі витрат, а саме: "Витрати за обмінними операціями" і "Витрати за необмінними операціями". Форму звіту також доповнили новим розділом "IV. Елементи витрат за обмінними операціями".

Докладніше про це читайте в статті "За І квартал 2017 року бюджетники вперше складатимуть Баланс і Звіт про фінрезультати за новими формами" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 14-15, за 2017 рік).

Як шукати в ресурсі

Акценти тижня

Наказ Мінфіну від 28.02.2017 р. № 307

Пошук за іменем файла

GB007372.LHT

Re30252.LHT

BZ009977.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

Звітність для бюджетників

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі