Корпорація МЕРЕЖА
Бюлетень Корпорації Мережа від 20.03.2017р.

КЕРІВНИКАМ

 

1. Кабмін заборонив продаж товарів, які імітують продовольчі товари

Непродовольчі споживчі товари, схожі на їжу, найближчим часом потрібно буде вилучити з реалізації. При цьому на цей час не визначено, як саме встановлюватиметься, який з товарів схожий на їжу до ступеня змішання, тобто настільки, що може ввести в оману споживача, зокрема дитину.

Одночасно буде скасовано обов'язок продавця надавати ветеринарну документацію споживачеві.

Зміни почнуть діяти з моменту офіційної публікації.

Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, постанова № 136 від 10.03.2017

Пошук за іменем файла

-

KP170136

Пошук одним рядком для 9.хх

-

товарів, які імітують продовольчі товари

Сфера бізнесу

 

Усі (насамперед роздрібна торгівля)

Розмір бізнесу

 

Усі

1. Товарообіг із непідконтрольними територіями в зоні АТО

З 14 березня діє затверджений Кабміном Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.

Згідно з новими правилами через лінію розмежування АТО та в межах буферної зони суб'єкти господарювання можуть переміщувати лише:

– харчові продукти;

– лікарські засоби в складі гуманітарних вантажів;

– товари та продукцію, що забезпечують функціонування й обслуговування металургійної, гірничо-збагачувальної, вуглевидобувної та енергогенеруючої галузей.

Пропуск товарів здійснюється через контрольні пункти в'їзду/виїзду та контрольні пости, перелік яких затверджує керівник АТО й оприлюднюють на офіційних сайтах ДФС, Держприкордонслужби та СБУ. Переміщення товарів за їх межами заборонено.

Суб'єктам господарювання, які мають намір перемістити товар, необхідно звернутися до ДФС із заявою про включення до переліку суб'єктів господарювання, що здійснюють переміщення товарів. У ДФС є 10 робочих днів, щоб провести перевірку й надіслати подання до координаційного центру, який не більш як протягом 10 днів приймає рішення щодо включення суб'єктів господарювання до відповідного переліку.

Докладніше про новий порядок можна буде прочитати в рубриці "Акт тижня" аналітичного видання ЮРИСТ&ЗАКОН.

Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, постанова № 99 від 01.03.2017

"ЮРИСТ&ЗАКОН", № 10 від 16.03.2017

Пошук за іменем файла

-

KP170099

EA010156

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції

Сфера бізнесу

 

Усі (насамперед транспорт)

Розмір бізнесу

 

Усі

ЮРИСТАМ

1. Реєстрація змін до кредитних договорів із нерезидентами

У межах дебюрократизації операцій з іноземною валютою спрощено процедуру надання документів для реєстрації змін до договорів на залучення резидентами кредитів в іноземній валюті від нерезидентів.

Так, з 4 березня 2017 р. банкам не потрібно подавати до НБУ скан-копії документів під час реєстрації змін до кредитних договорів за наявності індикаторів ризикових фінансових операцій, якщо зміни стосуються випадків:

– зниження розміру процентної ставки, комісій, неустойки, інших платежів;

– переходу резидента-позичальника на обслуговування в інший уповноважений банк;

– зміни юридичної адреси позичальника;

– пролонгації строку кредиту, позики.

Інші новації почнуть діяти з 22 березня.

 

Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, постанова № 18 від 02.03.2017

Пошук за іменем файла

-

PB17024

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про внесення змін до Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

БУХГАЛТЕРАМ

 

1. З 1 березня – нова форма податкової накладної

Весна принесла несподіваний сюрприз для платників ПДВ – з 1 березня набули чинності нова форма податкової накладної та декларації з ПДВ, затверджені наказом Мінфіну від 23.02.2017 № 276 (далі – Наказ № 276).

Зокрема, Наказ № 276 передбачає нові форми для:

1) податкової накладної, виклавши її в новій редакції, яка додається;

2) податкової декларації з ПДВ;

3) уточнюючого розрахунка податкових зобов'язань із ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

4) розрахунка податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Документ набуває чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування (публікація в "Урядовому кур'єрі" за 28.02.2017 № 39). Таким чином, нові форми потрібно застосовувати вже з 1 березня 2017 року.

Звертаємо увагу, що для платників ПДВ, які звітують за місяць, нова декларація застосовуватиметься саме з березня.

Про це можна прочитати в матеріалі "Сюрприз від Мінфіну: нова форма податкової накладної та звітності з ПДВ уже з 1 березня" видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" (№ 10-11 за 2017 рік).

 

Як шукати в ресурсі

-

Акценти тижня

наказ Мінфіну від 23.02.2017 № 276

Пошук за іменем файла

-

GB007372.LHT

Re30137

Zx006088

Zx006085

Zx006086

Zx006087

BZ009917.LHT

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Нова податкова накладна

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

 

2. З 19 березня діятиме нова форма Реєстраційної заяви платника ПДВ

Уряд уніс корективи до Положення про реєстрацію платників ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.11.2014 № 1130, а саме:

• уточнено, що Реєстраційна заява про добровільну реєстрацію платником ПДВ подається держреєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію. При цьому електронна копія реєстраційної заяви, виготовлена шляхом сканування, передається держреєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з Єдиного державного реєстру про проведення держреєстрації юридичної особи або ФОП;

• установлено, що другий аркуш реєстраційної заяви платника ПДВ не заповнюється й не подається до контролюючого органу;

• викладено в новій редакції додаток 1 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість – Реєстраційну заява платника податку на додану вартість (форма № 1-ПДВ);

• примітку "*" до додатка до Рішення про анулювання реєстрації платників податку на додану вартість (форма № 7-РПДВ) (додаток 7 до Положення № 1130) викладено в такій редакції: "* Для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.".

Зміни затверджено наказом Мінфіну України від 21.12.2016 № 1125, який набуває чинності 19 березня 2017 року – через 30 днів від дня його офіційного опублікування (готується до публікації в бюлетені "Офіційний вісник України" № 14 за 17.02.2017).

Як шукати в ресурсі

-

Акценти тижня

наказ Мінфіну від 21.12.2016 № 1125

Пошук за іменем файла

-

GB007372.LHT

Re26233

Re29910.LHT

BZ009892

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Реєстраційна заява платника податку на додану вартість.

Форма N 1-ПДВ

Положення про реєстрацію платників ПДВ

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

3. Повідомлення за формами № 17-ОПП, № 20-ОПП, № 1-ОПП можна буде подавати в електронній формі

Платники податків, що уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву за формою № 17-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Заяву за формою № 17-ОПП можна подати як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку.

У разі подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за неосновним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може вказати контролюючий орган, до якого подається заява, і обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об'єктів оподаткування), які обслуговуються таким органом.

За умови подання заяви за формою № 17-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може вказати всі контролюючі органи, у яких бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, і обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об'єктів оподаткування), які обслуговуються такими органами.

До того ж взяття на облік за основним місцем обліку здійснюється на підставі:

• повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, і якщо в такому повідомленні платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об'єкта оподаткування;

• заяви за формою № 5-ОПП, поданої нотаріусом, і якщо в такій заяві платник зазначив про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням робочого місця.

У разі якщо платник податків визначив контролюючий орган, у якому має бажання стати на облік за неосновним місцем обліку, у повідомленні за формою № 20-ОПП або заяві за формою № 5-ОПП, платник податків звільняється від обов'язку подання до контролюючого органу заяви за формою № 17-ОПП.

Платники податків також можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Це саме стосується й заяви за формою № 1-ОПП з позначкою "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку".

Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

Відповідні новації містяться в наказі Мінфіну від 21.12.2016 № 1125, який вносить зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Зміни запрацюють із 19.03.2017.

Також викладено в новій редакції такі форми документів:

• довідка про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП);

• заява (для юридичних осіб і відокремлених підрозділів) (форма № 1-ОПП);

• заява (для самозайнятих осіб) (форма № 5-ОПП);

• повідомлення про взяття на облік за основним місцем обліку (форма № 16-ОПП);

• повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП).

Як шукати в ресурсі

-

Акценти тижня

наказ Мінфіну від 21.12.2016 № 1125

Пошук за іменем файла

-

GB007372.LHT

Re26233

Re29910.LHT

BZ009892

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність. Форма N 20-ОПП

 

Заява про взяття на облік платника податків (для самозайнятих осіб). Форма N 5-ОПП

 

Заява про взяття на облік платника податків (для юридичних осіб і відокремлених підрозділів). Форма N 1-ОПП

 

Довідка про взяття на облік платника податків. Форма N 4-ОПП

 

Порядок обліку платників податків і зборів

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі