Корпорація МЕРЕЖА
Бюлетень Корпорації Мережа від 13.04.16

КЕРІВНИКАМ

 

1. Доступ до інформації про автомобілі

 

Інформація про зареєстровані транспортні засоби та їх власників буде надаватися на запит будь-якої фізичної та юридичної особи. Порядок доступу до Реєстру МВС і порядок надання інформації з нього затвердив Кабмін.
Безоплатно можна отримати відомості про марку, модель транспортних засобів, рік їх випуску, об'єм (потужність) двигуна та дату державної реєстрації.
 
За надання іншої інформації, наприклад, про обмеження щодо експлуатації транспортного засобу, проходження техконтролю, наявність інформації про страхування, участь у ДТП, стягуватиметься плата.
Слід зазначити, що безпосередній доступ до Реєстру будуть мати органи МВС, органи Національної поліції, органи місцевого самоврядування, суди, органи прокуратури, органи СБУ, адвокати, нотаріуси.
У відомостях, наданих з Реєстру, не вказується номерний знак запитуваного транспортного засобу.

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, постанова № 260 від 25.03.2016

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Деякі питання надання інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників

 

2. Фермерські господарства

 

Верховна Рада 31 березня прийняла Закон, яким запроваджено нову форму сільгосппідприємств – сімейні фермерські господарства.
Установлено, що сімейне фермерське господарство без статусу юрособи організовується ФОП самостійно або разом із членами його сім'ї на підставі договору про створення сімейного фермерського господарства. Такий договір укладається членами однієї сім'ї в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
 
Головою сімейного фермерського господарства без статусу юрособи є член сім'ї, зареєстрований як ФОП і визначений договором про створення сімейного фермерського господарства.
Від імені сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи має право виступати голова цього господарства або уповноважений ним один із членів господарства.
 
Фермерське господарство підлягає держреєстрації в порядку, установленому для держреєстрації юросіб/ФОП, за умови придбання громадянином України або декількома громадянами України, які виявили бажання створити фермерське господарство, права власності або користування земельною ділянкою.
Залучення сімейним фермерським господарством інших громадян може здійснюватися тільки для виконання сезонних та окремих робіт, що безпосередньо пов'язані з діяльністю господарства та потребують спеціальних знань або навичок.

 

 Як шукати в ресурсі

-

Законопроекти та коментарі, № 1599

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про внесення змін до Закону України «Про фермерське господарство» щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств

 

 

ЮРИСТАМ

 

 

1. Інформація про публічні закупівлі

 

Мінекономрозвитку затвердило Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі.
Порядком установлено процедуру розміщення інформації про публічні закупівлі, яка оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель у складі електронної системи закупівель, подання інформації, документів, звернень і скарг та одержання повідомлень через електронну систему закупівель.
 
Розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником / учасником / органом оскарження шляхом її внесення та заповнення в електронному вигляді через автоматизоване робоче місце замовника / учасника / органу оскарження.
 
Інформація для замовника / органу оскарження розміщується/оприлюднюється безоплатно.
Розмір плати учасника за надання інформації та документів для участі в процедурах закупівлі визначається відповідно до порядку, встановленого Кабміном.

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, наказ № 477 від 18.03.2016

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі

 

2. Реєстрація місця проживання

 

З 4 квітня в Україні змінилася система реєстрації місця проживання – почали діяти окремі положення Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг».
 
Тепер реєстрацією будуть займатися виконкоми місцевих рад або сільські голови (якщо у відповідному селі немає виконкому).
Штампи в паспорт громадянина України будуть проставляти саме ці органи, за винятком випадків поновлення втрачених документів та оформлення першого паспорта громадянина України. Цими питаннями як і раніше буде займатися Державна міграційна служба.
У зв'язку з цим було оновлено правила реєстрації місця проживання. Проте загальна процедура та вимоги щодо переліку документів, необхідних для реєстрації, суттєво не змінилися.

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, Закон № 888-VIII від 10.12.2015

Загальне законодавство, постанова № 207 від 02.03.2016

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру

 

3. Органічне тваринництво

 

Кабмін визначив технологічні особливості виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження.
 
У процесі виробництва вказаної продукції виробник повинен:
 • не перевищувати показників максимальної кількості тварин, встановлених на 1 гектар сільськогосподарських угідь;
 • використовувати органічні корми для годівлі тварин;
 • враховувати затверджені оптимальні показники площі приміщень і відкритих майданчиків для утримання тварин;
 • використовувати певні засоби для чищення та дезінфекції приміщень для утримання тварин.

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, постанова № 241 від 30.03.2016

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про затвердження Детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження

 

 

БУХГАЛТЕРАМ

 

 

1. Нова форма авансового звіту

 

Мінфін наказом від 10.03.2016 р. № 350 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841» виклав у новій редакції форму Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі – Звіт).
Нагадаємо, що Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт.
 
Звіт складається платником податку (підзвітною особою), що отримав(ла) такі кошти на підприємствах всіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи.
Фізична особа, яка отримала такі кошти, заповнює всі графи Звіту, крім: «Звіт перевірено», «Залишок унесений (перевитрата видана) в сумі за касовим ордером», кореспонденції рахунків бухгалтерського обліку, розрахунку суми утриманого податку за несвоєчасно повернуті витрачені кошти на відрядження або під звіт, які заповнюються особою, яка надала такі кошти. Графу «Звіт затверджено» підписує керівник (податковий агент).
 
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 30 березня 2016 р. за № 477/28607 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування, яке планується в «Офіційному віснику України» № 29, а саме з 19 квітня 2016 року.
Докладніше про це читайте у матеріалі «Увага: затверджено нову форму авансового звіту» видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 16 за 2016 рік).

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, БУХГАТЕР&ЗАКОН

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт 

 

2. Затверджено форму акцизної накладної

 

Мінфін наказом від 25.02.2016 № 218 затвердив форми:

 • заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального;
 • акцизної накладної;
 • розрахунку коригування до акцизної накладної;
 • заявки на поповнення (коригування) залишку пального;
 • а також Порядок заповнення наведених вище форм.

Форми акцизної накладної, розрахунку коригування до акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального складаються особами, які здійснюють реалізацію пального та яких відповідно до пп. 212.1.15 ПКУ визначено платниками акцизного податку.

 

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування, яке планується в «Офіційному віснику України» № 27, а саме з 12 квітня 2016 року.

 

Зверніть увагу: хоча наказ і набере чинності лише з 12 квітня 2016 року, але застосовувати ці форми при реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних / розрахунків коригування, у тому числі тих, що не надаються отримувачу пального, необхідно вже з 1 квітня 2016 року.

 

Усі вищезазначені форми вже представлено в ресурсі Форми, бланки систем ЛІГА:ЗАКОН.

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, Форми, бланки

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Акцизна накладна

 

3. Про контрольовані операції звітуємо за новою формою

 

Мінфін наказом від 18.01.2016 № 8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» затвердив нову форму Звіту про контрольовані операції та Порядок її складання. Звітувати за новою формою необхідно вже за 2015 рік до 1 травня 2016 року.

 

Форма Звіту зазнала небагатьох змін. Так, у таблиці «Загальні відомості про контрольовані операції» нового звіту відображається тільки сума контрольованих операцій щодо контрагента без відомостей про його статус. Також розширено перелік кодів ознак пов'язаності в додатку 2 до Порядку складання звіту. Зокрема, там з'явився такий новий вид пов'язаності, як перевищення суми зобов'язань перед іншою особою над сумою власного капіталу більш як у 3,5 рази (у 10 разів – для фінансових установ).

 

Докладніше про це читайте в матеріалі «Звіт про контрольовані операції: затверджено нову форму» видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 9 за 2016 рік).

 

Також у системах ЛІГА:ЗАКОН представлено детальний алгоритм заповнення звіту про контрольовані операції.

 

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, БУХГАТЕР&ЗАКОН, Форми, бланки

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Нова форма Звіту про контрольовані операції 

 

ВІСНИК МСФЗ

 

1. Зміни в МСФЗ

 

Тема свіжого номера – зміни в МСФЗ, що діють з 1 січня 2016 року:

 • облік активів та зобов'язань, пов'язаних з тарифним регулюванням;
 • облік придбання частки участі у спільній операції, діяльність якої є бізнесом;
 • методи зносу та амортизації;
 • облік плодових культур (сільськогосподарська галузь);
 • розкриття інформації у фінансовій звітності;
 • зміни в МСФЗ: поправки з обліку інвестиційних організацій.
2. Обережно: гіперінфляція

 

Інфляційні реалії сучасної України вселяють тривогу. Особливо спеціалістам з обліку. Адже через галопуючий ріст цін вони опинилися перед загрозою повномасштабного застосування спеціальних гіперінфляційних стандартів, які ніколи ще у вітчизняній практиці не використовувалися. Як підготуватися і в чому особливості застосування – на конкретному прикладі розглянуто в статті «Напередодні».

 

3. Податково-бухгалтерські хитросплетення

 

Про непрості відносини між податковим і бухгалтерським обліком Вісник МСФЗ (в Україні) писав багато разів. Сьогодні ми пропонуємо читачам розглянути ще кілька питань, які стосуються взаємного впливу податків і бухобліку:

 • Чи потрібно визнавати відстрочений податковий актив із залишку нарахованого резерву сумнівного боргу?
 • За підсумками року в обліку відображено дохід з податку на прибуток. Як відобразити його у звіті про фінрезультати: у дужках чи без них?
 • Під час продажу товару нижче купівельної ціни підприємство донараховує на різницю ПДВ. Чи зменшується сума доходу від реалізації на суму такого ПДВ?
 • Чи оподатковується податком на прибуток сума дооцінки групи вибуття у складі припиненої діяльності?

 

4. Чому важливо розкривати нефінансову інформацію

 

У 2014 році ЄС було видано Директиву щодо розкриття корпоративної нефінансової та іншої інформації. Про те, чому українському бізнесу слід прийняти до відома Директиву ЄС з нефінансової звітності та як можна виконати її вимоги з найбільшою для себе вигодою, читайте на сторінках видання.

Про все найважливіше та найактуальніше у сфері МСФЗ та суміжних галузях можна дізнатися у свіжому випуску Вісник МСФЗ (в Україні) № 3 від 15.03.2016 р.

Повний анонс матеріалів на сайті видання: http://ifrs.ligazakon.ua/