Корпорація МЕРЕЖА
Податок на прибуток-2016
Зміни щодо податку, внесені до Податкового кодексу Законом України від 24.12.2014 р. № 909-VIII, у цілому викликають позитивні емоції, хоча не обійшлося без маленької ложки дьогтю. Міркуйте самі:
 
1. З 1 січня 2016 року скасовано щомісячні авансові внески.
Але з одним застереженням: до 31 грудня 2016 року потрібно буде ще сплатити авансовий внесок у розмірі 2/9 суми податку, визначеної у декларації за 3 квартали 2016 року.
 
Бухгалтери зі стажем пам'ятають, що такий платіж, але по декларації за 11 місяців, сплачували до 31 грудня протягом кількох років у середині 2000-х. Мабуть, у Мінфіні вирішили, що все нове - це добре забуте старе, і для збалансованості бюджетних показників вирішили скористатися старим досвідом. На щастя, цього разу, без подання окремої декларації.
 
При виплаті дивідендів авансові внески з податку на прибуток залишаються.
 
2. Повернуто квартальний звітний період, крім новостворених підприємств, сільськогосподарських виробників та підприємств, чий річний дохід не перевищує 20 млн. грн. Що ж, краще раз у квартал постаратися скласти декларацію, ніж кожного місяця платити 1/12 минулорічного податку на прибуток. При цьому скасовується спеціальний термін подачі декларації - 1 червня. Тобто за 2015 рік, швидше за все, будемо звітувати в стандартний термін - протягом 60 днів після закінчення звітного року.
 
3. Уточнено правило коригування фінансового результату до оподаткування на суму доходу від участі в капіталі та отриманих дивідендів: він зменшується на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток, платників єдиного податку четвертої групи і на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, які підлягають виплаті на його користь від інших платників податку, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів. Причому це правило поширюється заднім числом і на 2015 рік.
 
4. Окремі податкові різниці передбачено на випадок фінансової реструктуризації боргу.
 
5. Врегульовано вимоги до статутних документів ОСББ, як неприбуткових організацій. Зазвичай при ліквідації неприбуткових організацій їх активи підлягають передачі іншим неприбутковим організаціям або в бюджет. Тепер ця вимога не стосується об'єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.
 
Ось, загалом, і всі зміни з податку на прибуток. Більше нічого не змінилося, навіть ставка залишилася колишньою - 18 %. До речі, законопроект № 3688 передбачав набагато більше перехідних норм, але на щастя, вони не пройшли.
 
Всеукраїнська мережа Ліга:Закон