Придбати систему
Корпорація МЕРЕЖА

Податкова реформа – 2015: особливості нарахування ЄСВ Версія для друку

17 .01 .2015 р.

Пропонуємо Вашій увазі матеріал із електронного аналітичного

щотижневика  «БУХГАЛТЕР & ЗАКОН» (№3, від 19.01.2015р.).

З питань тестування та підключення видання «БУХГАЛТЕР & ЗАКОН»

звертайтесь за тел.: (032) 240-30-34.

 

Якщо працівник (сумісник або працівник за основним місцем роботи) у січні 2015 року отримав зарплату, меншу мінімального розміру, то в якому розмірі нараховується ЄСВ на його зарплату та в яких випадках база для нарахування ЄСВ може бути менша, ніж мінімальна заробітна плата?
 
З 1 січня 2015 року змінено порядок нарахування ЄСВ на заробітну плату працівників, меншу за мінімальний розмір.
 
Так, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ, установленої для відповідної категорії платника (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464).
 
Розмір мінімальної зарплати в січні – листопаді 2015 року – 1218 грн., у грудні 2015 року – 1378 грн.
 
Це правило не застосовується при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи. До таких доходів ставки ЄСВ застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта бази нарахування.
 
Таким чином, якщо зарплата сумісника менша мінімального розміру, то нарахування ЄСВ здійснюється, як і раніше, з бази нарахування незалежно від її розміру. А от якщо працівник за основним місцем роботи (далі – штатний працівник) з 1 січня 2015 року отримує заробітну плату, меншу за мінімальний розмір, то базою для нарахування ЄСВ є розмір мінімальної зарплати, установлений законом на місяць нарахування заробітної плати.
 
Обов'язок нарахування ЄСВ з мінімальної заробітної плати також передбачено і в разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці за свій рахунок, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, працює в умовах неповного робочого часу, був прийнятий на роботу протягом місяця тощо), через що заробітна плата такого працівника була менше мінімального розміру.
Тобто при нарахуванні штатному працівнику заробітної плати, меншої мінімального розміру, базою для нарахування ЄСВ буде розмір мінімальної заробітної плати.
 
Викликає питання нарахування ЄСВ, коли штатному працівнику взагалі не нараховано заробітну плату (дохід) за відповідний місяць. На нашу думку, у цьому випадку, як і раніше, ЄСВ взагалі не нараховується, оскільки дохід працівник не отримував.
 
Вимога щодо нарахування ЄСВ з бази нарахування в розмірі не менше мінімальної зарплати не стосується сум утримання ЄСВ. Тобто, навіть якщо в штатного працівника заробітна плата менша мінімального розміру, утримання ЄСВ відбувається, як і раніше, з нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру, але не більше суми максимального розміру, з якої стягується ЄСВ (у січні – листопаді 2015 р. – 20706 грн., у грудні 2015 р. – 23426 грн.).
 

ПРИКЛАД. 1

Нарахування та утримання ЄСВ із зарплати штатного працівника
Умова:
Заробітна плата штатного працівника в січні 2015 року – 1000,00 грн. Нарахуємо та утримаємо ЄСВ.
Рішення:
З такої заробітної плати буде утримано ЄСВ за ставкою 3,6 % у розмірі 36,00 грн. та нараховано ЄСВ за ставкою 37 % (умовно) у розмірі 450,66 грн. (1218,00 х 37 %).
 

ПРИКЛАД. 2

Нарахування та утримання ЄСВ із зарплати сумісника
Умова:
Заробітна плата сумісника в січні 2015 року – 1000,00 грн. Нарахуємо та утримаємо ЄСВ.
Рішення:
З такої заробітної плати буде утримано ЄСВ за ставкою 3,6 % в розмірі 36,00 грн. та нараховано ЄСВ за ставкою 37 % (умовно) у розмірі 370,00 грн. (1000,00 х 37 %).
 

Резюме статті

Якщо зарплата (дохід) штатного працівника менше мінімальної за відповідний місяць, то ЄСВ нараховується від розміру мінімальної зарплати. Виключенням є сумісники та фізособи, які отримують дохід за цивільно-правовими договорами. Нарахування ЄСВ з зарплат (доходу) таких осіб відбувається, як і раніше – з бази нарахування незалежно від розміру зарплати (доходу).
 

ПРАВОВИЙ ГЛОСАРІЙ

1. Закон № 2464 – Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

 

 

Галина Зубар,
головний редактор "Б&З"
ЛІГА:ЗАКОН

 

 

Законодавтво, пов'язане із цією статтею, консультації
та коментарі податкових органів -
все це Ви знайдете у системах ЛІГА:ЗАКОН.