Корпорація МЕРЕЖА
Інф. бюлетень від 11.08.2021р.

 

11.08.2021 –17.08.2021

 

КЕРІВНИКОВІ

 

1. Як підприємцю припинити господарську діяльність

Умовно процедуру припинення підприємницької діяльності фізичної особи можна поділити на декілька етапів:

  • виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;

  • зняття з обліку в органах Держстату і ДПС;

  • подання останньої звітності й розрахунків за податками, зборами та ЄСВ;

  • закриття підприємницького рахунка в банку.

Це питання останнім часом набуває великої популярності, тому детальніше про це у статтях сервісу ІНТЕРБУХ:

Як шукати в продукті/модулі

ІНТЕРБУХ

Пошук за іменем файла

 

 

Як підприємцю припинити господарську діяльність (частина 1)

Як підприємцю припинити господарську діяльність (частина 2)

 

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

малий

 

 

2. Фінансова підтримка для фермерських господарств

Мінагрополітики затвердило нові форми для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, наказ набув чинності 6 серпня 2021.

Фінансова підтримка надається:

  • фермерському господарству, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20000000 гривень, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення;

  • зареєстрованому в поточному році фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки).

Затверджено наступні форми:

  • заявки для отримання часткової компенсації витрат фермерським господарствам, пов'язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (крім новостворених);

  • реєстру одержувачів часткової компенсації витрат, пов'язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;

  • заявки для отримання фінансової підтримки новостворених фермерських господарств для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг;

  • реєстру одержувачів фінансової підтримки для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг;

  • заявки для отримання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) - новоствореним фермерським господарствам;

  • реєстру новостворених фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія;

  • зведеного реєстру новостворених фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія;

  • заявки для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п'яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;

  • зведеної відомості про нарахування сум дотації за утримання корів.

Як шукати в продукті/модулі

ІПС: Законодавство

Пошук за іменем файла

re36633

 

kp180106

Наказ від 12.07.2021 № 76  «Про затвердження форм для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»

Постанова від 07.02.2018 № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»

Сфера бізнесу

 

агро

Розмір бізнесу

 

усі

 

 

БУХГАЛТЕРОВІ

 

3. МСФЗ для МСП незабаром поза законом

Мінфін почав утілювати свої наміри по виведенню МСФЗ для малих та середніх підприємств з переліку доступних для застосування в українських бухгалтерських реаліях. Простежується це у п. 10 Змін № 385, де йдеться про вилучення абз. 2 п. 1 розд. IV НП(С)БО 1. Саме по собі вилучення цієї норми майже нічого не міняє. Але якщо взяти до уваги проєкт змін до Закону про бухоблік датований 15.06.2021, який знаходиться на обговоренні і офіційно не внесений до ВРУ на розгляд, відповідно до якого заплановано відредагувати зміст п. 1 ст. 121, стає зрозуміло, що МСФЗ для МСП Мінфін намагається заборонити.

 

Як саме Мінфін планує (і чи планує взагалі) врегулювати цю ситуацію для підприємств, які вже користуються МСФЗ для МСП поки що загадка. Але цей факт обурив провідних українських МСФЗ-фахівців, воно й не дивно: трактувати МСФЗ стандарти Мінфін не може, бо це прерогатива Лондонського комітету, а ось заборонити – будь ласка…

 

Утім нагадаємо, що на сьогодні МСФЗ для МСП все ще "легальний", принаймні Закон про бухоблік (а він "старший" за НП(С)БО 1), поки не забороняє вживання озвученого МСФЗ. До того ж, офіційний переклад цього стандарту все ще опубліковано на сайті Мінфіну (якщо його не приберуть без попереджень).

Зміни № 385 наберуть чинності з дня опублікування, але наразі ще не опубліковані.

Докладно про це читайте в коментарі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Як шукати в продукті/модулі

ІПС: Законодавство, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

Пошук за іменем файла

Re36606

 

 

 

BZ013177

 

nt4574

Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку, затверджені наказом Мінфіну від 09.07.2021 р. № 385

МСФЗ для МСП виводять з переліку дозволених: Мінфін підчищає НП(С)БО

Про внесення змін до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”

Пошук одним рядком

МСФЗ для МСП

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

усі

 

4. Мінфін виклав у новій редакції форми регістрів бухгалтерського обліку та порядки їхнього заповнення

Зміни № 408 набрали чинності 21.07.2021 р., вони хоч і об'ємні, але суттєвих змін у бухгалтерських "формальностях" не містять. Тут варто наголосити, що ці новації зачепили виключно Методрекомендації № 356, а тому, зважаючи на рекомендаційний статус цього документу,  підприємства вправі самі вирішувати застосовувати їх чи ні.

Утім, для тих, хто все ж користується цими настановами, варто звернути увагу на наступне.

 

По-перше, у завдяки Зміна № 408, з'явилась опція, яка дозволяє МСФЗовцям застосовувати норми Методрекомендацій № 356.

 

По-друге, закріпили можливість складання регістрів бухобліку як у паперовій, так і в електронній формі. При цьому, регістри бухобліку (журнали, відомості, таблиці аналітичних даних, аркуші-розшифровки тощо) за всіма госпопераціями заповнюють в гривнях і копійках, а регістри, що, крім того, ведуться окремо за операціями в іноземних валютах, – у відповідних вимірниках іноземної валюти.

 

По-третє, передбачили можливість для підприємства, враховуючи особливості своєї діяльності і технології обробки облікових даних, додатково розробляти власні облікові регістри, які мають містити обов'язкові реквізити, та затверджувати їх у розпорядчому документі про організацію бухобліку.

 

По-четверте, вписали підказку такого змісту: якщо вносяться зміни до Плану рахунків № 291 та, відповідно, до Інструкції № 291, підприємство за потреби приводить у відповідність до таких змін свої облікові регістри.

 

По-п'яте, у новій редакції виклали форми облікових регістрів, серед яких:

журнали із 1-го по 7-ий;

відомість № 8 позабалансового обліку;

аркуш-розшифровка за дебетом рахунку;

бухгалтерська довідка до Журналу;

головна книга;

реєстр депонованої заробітної плати

Розлогіше на цю тему – в коментарі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

 

Як шукати в продукті/модулі

 

ІПС: Законодавство,Ситуації для бухгалтера; БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

Пошук за іменем файла

mf21044

 

 

BZ013162

Наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку" від 21.07.2021 р. № 408

Бухгалтерські регістри і Ко: Мінфін випустив нову редакцію форм

Сфера бізнесу

-

усі

Розмір бізнесу

 

усі

 

 

5. Придбання основних засобів підприємцем-загальносистемником — чи будуть амортизація та податковий кредит: аналіз судової практики

 

Так вже склалось, що у ФОП загальносистемників більше заборон аніж у звичайних юросіб-загальносистемників. Проблема визнання загальносистемниками податкового кредиту й амортизаційних витрат із придбання основних засобів одвічна й досі не вирішена. Податківці відмовляються йти на поступки бізнесу, що змушує останніх звертатися за допомогою до суду.

Тож думку суду з актуальних питань дізнавайтесь зі статті сервісу ІНТЕРБУХ.

 

Як шукати в продукті/модулі

ІНТЕРБУХ

Пошук за назвою

 

"Придбання основних засобів підприємцем-загальносистемником — чи будуть амортизація та податковий кредит: аналіз судової практики"

Пошук одним рядком

 

Підприємець - загальносистемник

Сфера бізнесу

 

усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

 

ЮРИСТОВІ

 

6. Огляд практики щодо оцінки електронних доказів

Електронні докази – це інформація в цифровій формі, яка містить дані про обставини, що мають значення для справи. Зокрема, це електронні документи, вебсайти, текстові, мультимедійні й голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі, які зберігаються на таких портативних пристроях, як карти пам'яті, мобільні телефони, сервери, системи резервного копіювання та інші місця зберігання даних в електронній формі. До електронних доказів пред'являються такі вимоги – належність, допустимість, достовірність і достатність.

 

Електронні докази подають в оригіналі або в електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом. Але при цьому учасники справи мають право подавати електронні докази в посвідчених паперових копіях, і в такому разі паперову копію електронного доказу не можна вважати письмовим доказом.

Якщо подано копію електронного доказу, необхідно зазначити про наявність оригіналу електронного доказу. Якщо подано копію (паперову копію) електронного доказу, суд за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою може витребувати у відповідної особи оригінал електронного доказу. Якщо оригінал електронного доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність копії оригіналу, такий доказ суд не бере до уваги.

 

Оригінал електронного документа – електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису. У разі надсилання електронного документа кільком адресатам або його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників уважається оригіналом електронного документа.

 

Роздруківку електронного листування не можна вважати електронним документом, тобто не можна вважати доказом, оскільки вона не містить підпису, який є обов'язковим реквізитом електронного документа. Роздруківки інтернет-сторінок (вебсторінок), які є паперовим відображенням електронного документа, самі собою не можуть бути доказом у справі. Такі роздруківки визнають доказом у разі, якщо вони виготовлені, видані й засвідчені власником відповідного інтернет-ресурсу або провайдером, тобто набувають статусу письмового доказу.

 

Якщо учасник справи подає до суду паперову копію електронного доказу, суд має право витребувати оригінал електронного доказу за власною ініціативою, зокрема у разі, якщо суд ставить під сумнів відповідність поданої копії.

 

Як шукати в продукті/модулі

ІПС:Загальне законодавство

 

Пошук за іменем файла

VSS00691

Огляд від 22.07.2021 ,

«Судова практика щодо оцінки електронних доказів»

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

 

7. Обережно, рейдери! Превентивні заходи для власників агробізнесу

Рейдерство – це маркер рівня корупції в країні. В аграрному секторі нашої держави цей показник на критичній позначці, незважаючи на реформи та зміни в законодавстві.

На сьогодні жоден нормативно-правовий акт не містить чіткого визначення такого суспільно небезпечного явища, як рейдерство. Фактично ж рейдерством вважається отримання майна чи майнових прав на підставах, в основі виникнення яких лежать прогалини в законі або системні недоліки роботи правоохоронних органів, судової системи, органів державної реєстрації юридичних осіб або прав на нерухомість.

Класичне рейдерство в аграрному секторі в Україні має таку схему: хтось сіє, а хтось – "віджимає", тобто рейдерство-грабунок. Таке захоплення не є ситуативним рейдерством, а, навпаки, – дуже добре організованим, системним, пов'язаним із тими самими учасниками. Ба більше, рейдерство стало вигідним бізнесом. Одні й ті самі компанії реалізують перевірені схеми на нових об'єктах, отримуючи незаконний прибуток і залишаючись непокараними.

Успішність рейдерських атак на аграрні підприємства пояснюється тим, що більшість власників дрібного аграрного бізнесу вживають недостатніх заходів для захисту своїх активів від можливих посягань загарбників, маючи при цьому велику прибутковість і велику кількість контрагентів.

 

В Україні можна виділити наступні характерні схеми рейдерського захоплення в аграрному бізнесі:

  • Силове захоплення врожаю

У цьому разі на поле приїздить група силовиків, по периметру ставлять охорону. Рейдери ввозять туди свою техніку та починають збирати урожай. За ніч вони можуть обробити до 200 гектарів і вивезти продукцію. Подібна схема популярна саме у період збирання врожаю.

 

  • Штучний позов

Рейдер самочинно починає сіяти на землі, порушуючи права офіційного орендаря земельної ділянки. У цьому разі сторони входять у юридичний спір, який буде тривалим, водночас ключову ставку роблять на корупції в судовій і правоохоронній системі, а офіційний власник або орендар уже не має можливості сіяти на цій території.

 

Більш детально про рейдерство через корпоративні права читайте в матеріалах видання ЮРИСТ&ЗАКОН від 02.08.2021

 

Як шукати в продукті/модулі

ІПС:Загальне законодавство

ЮРИСТ&ЗАКОН

Пошук за іменем файла

ЕА014996

 

ЕА014997

 

ЕА015002

 

ЕА014992 ЕА014993

 

ЕА014999

 

ЕА014991 ЕА014995 ЕА014994 ЕА014998 ЕА015000

Проблемні питання правонаступництва права постійного користування земельними ділянками

Попередження та мінімізація ризиків при укладенні угод з контрагентами

Порядок продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони

Реєстрація прав на землю

Ліцензування зберігання пального для сільськогосподарських товаровиробників: бути чи не бути

Порядок реалізації переважного права на придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення

Рейдерство в агросекторі: як захистити бізнес

Органічна продукція на українських ринках: правові аспекти

Основні законодавчі зміни в агробізнесі у 2021 році

Відкриття ринку землі та можливості для аграріїв

Практика вирішення спорів в аграрній галузі

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі