Корпорація МЕРЕЖА
11 .07 .2019 р.

10.07.19 – 16.07.19

КОРОТКО ПРО ВАЖЛИВЕ:

 

Змінено обсяги готівки, яку перевозять інкасатори

https://ips.ligazakon.net/document/view/pb17040?an=1&ed=2019_06_25

З 5 липня набули чинності зміни до Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні

Харчування працівників за принципом шведського столу НЕ підлягає оподаткуванню

https://ips.ligazakon.net/document/view/C008448?an=3

 

Акциз на пальне – питання залишається "гарячою темою"

https://ips.ligazakon.net/document/reader/BZ011728

"Королева бензоколонки": зустрічайте новий порядок адміністрування "пального" акцизу

 

 

КЕРІВНИКУ

1. Змінено максимальний обсяг готівки, яку можуть забирати інкасатори

Правління Нацбанку прийняло постанову № 84 від 25.06.2019, яка набула чинності 5 липня 2019 року.

Зокрема, зміни торкнуться підпункту 2 пункту 4 постанови Правління Національного банку України від 31 березня 2017 р. № 29 "Про затвердження Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні".

Так, якщо раніше інкасатори 1-го класу захисту могли перевозити не більш як 2500 мінімальних зарплат, то тепер ліміт зменшено до 1200. Це значить, що віднині інкасатори можуть перевозити не більше ніж 5 007 600 грн. Ліміт для інкасаторів з 2-м класом захисту зменшено з 5000 мінімальних зарплат до 2500. Вони можуть перевозити по 10 432 500 грн. Також зміни торкнуться й форм бланка службового посвідчення інкасаторів.

Крім того, Нацбанк дав визначення валютним цінностям з урахуванням останніх змін у валютному законодавстві.

Як шукати в продукті/модулі

 

Загальне законодавство

Запитання-відповіді БЗ

Пошук за іменем файла

 

pb19120

 

 

DG190096

BZ009451

 

BZ010686

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей

Відповідальність за порушення касової дисципліни

Нестача грошових коштів в інкасаторській сумці: відображаємо в обліку

Робота з POS-терміналом: що потрібно знати підприємцю

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

БУХГАЛТЕРОВІ

 

2. Верховний Суд поставив крапку в багаторічному спорі щодо харчування співробітників

Навколо питання про харчування співробітників за принципом шведського столу вже багато років тривають спори: оподатковувати його податком на доходи фізичних осіб чи ні?

З одного боку, це додаткове благо, яке надає роботодавець своїм співробітникам, а значить – дохід. З іншого – дохід цей не персоніфікований. Не приставиш же до кожного співробітника податкового інспектора, щоб стежив, хто скільки з'їсть. А отже, не порахуєш, скільки з кого податку справляти.

Раніше це визнавала й податкова, роз'яснюючи у листах, що з вартості харчування співробітників, організованого за принципом шведського столу, сплачувати податок не потрібно. Але кілька років тому вона раптом змінила думку на протилежне. А на місцях контролери й зовсім не стали перейматися персоніфікацією. Вони просто почали під час перевірок донараховувати податок на всю суму витрат, зроблених підприємством на організацію харчування, без розподілу за окремими співробітниках. І, звісно, із застосуванням штрафу й пені.

У судовому спорі, про який ідеться, підприємство не погодилося з таким формулюванням питання. Воно успішно оскаржило рішення податкової в адміністративному суді першої інстанції, ґрунтуючись на тому, що, по-перше, харчування працівників за принципом шведського столу було передбачено в колективному договорі адміністрації підприємства з трудовим колективом. А по-друге, на тому, що таке харчування має неперсоніфікований характер, про що вже сказано вище.

Звичайно, контролери не відступили й подали спочатку апеляційну, а потім і касаційну скаргу. Утім, щоб поставити крапку в цьому спорі знадобилося рішення Верховного Суду. І рішення це однозначне – харчування працівників за принципом шведського столу НЕ підлягає оподаткуванню.

Тепер таку правову позицію Верховного Суду зобов'язані застосовувати в аналогічних спорах інші суди. А значить, і контролери під час перевірок повинні розуміти, що для них такі спори не мають перспектив.

Як шукати в продукті/модулі

 

ІПС (Судова практика)

Вердиктум

Пошук за іменем файла

 

C008448

 

82294411

 

Постанова ВР про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

Рішення суду

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

3. Питання адміністрування акцизного податку з пального та спирту залишається актуальним

Навіть якщо підприємство не торгує пальним, а просто зберігає його для виробничих потреб – потрібно придбати ліцензію на зберігання. Вартість ліцензії невелика (усього лише 780 грн на рік на кожне місце зберігання), але  штрафи за те, що її немає, передбачено аж надто серйозні – 500 тис. грн (на щастя, у червні депутати встигли ухвалити, а Президент – підписати зміни про відтермінування застосування штрафів до початку 2020 року).

Далі – більше. Якщо сумарна ємність резервуарів для зберігання пального на підприємстві перевищує 200 куб. м – до 1 липня вже потрібно було не лише придбати ліцензію, а й зареєструвати так званий акцизний склад, обладнавши його витратомірами та рівнемірами. Надалі під час кожного відпуску пального з такого акцизного складу, у тому числі для власних потреб, необхідно реєструвати акцизні накладні в Системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП). Відповідні зміни внесено до розділу VI Податкового кодексу України.

А до тих, хто виробляє та реалізує пальне й спирт етиловий, вимоги ще жорсткіші. Фактично від контролю за суб'єктами – платниками акцизного податку держава переходить до контролю за обігом таких підакцизних товарів у місцях їх зберігання.

Як шукати в продукті/модулі

 

БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

ІПС: Консультації, Ситуації для бухгалтера

Інтерактивна бухгалтерія

Пошук за іменем файлу

 

BZ011728

 

DG190149

 

DG190139

DG190138

DG190137

DG190140

 

SB110183 SB080008 SB080013

"Королева бензоколонки": зустрічайте новий порядок адміністрування "пального" акцизу

Чи належить підприємство до платників акцизного податку, якщо немає акцизного складу?

Ліцензування операцій із пальним

Реєстрація акцизного паливного складу

Акцизні накладні з 01.07.2019

Акцизний склад власника пального після 01.07.2019: кому потрібен і як зареєструвати

Акцизні склади

Ліцензії на виробництво пального

Ліцензії на оптову, роздрібну торгівлю та зберігання пального

 

https://interbuh.com.ua/ru/documents/hottest/130307

https://interbuhttps.ua/ru/documents/oneanalytics/130403

 

Сфера бізнесу

 

Усі (включаючи тих, хто просто зберігає пальне для власних потреб)

Розмір бізнесу

 

Усі

 

 

ЮРИСТОВІ

 

4. Арешт на гроші + адмінарешт майна

Податківці звернулися до суду для накладення арешту на кошти, що перебувають на банківських рахунках підприємства. Позов обґрунтовують тим, що підприємство не допустило фіскалів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки, що відповідно до ст. 94 Податкового кодексу є підставою для застосування адміністративного арешту коштів на рахунках платника податків.

Місцевий й апеляційний суди в задоволенні позову відмовили. Вони вказали, що застосування арешту коштів можливо тільки в разі арешту майна.

Однак колегія суддів Адміністративного суду ВС такі рішення скасувала й скерувала справу на новий розгляд до суду першої інстанції, зауваживши таке.

Виходячи зі ст. 94 ПК, адмінарешт коштів платника не є похідним від адмінарешту майна, відмінного від коштів.

Верховний Суд зазначив, що накладення арешту на кошти платника податків:

– можливе лише за наявності підстав, визначених у п. 94.2 ст. 94 ПК;

– не залежить від наявності рішення органу контролю про накладення арешту на його майно.

Відповідну постанову в справі № 813/1910/17 ВС виніс 27.11.2018. 

 

Як шукати в продукті/модулі

Вердиктум

Пошук за іменем файла

 

про застосування арешту коштів на рахунках

https://verdictum.ligazakon.net/document/81728556

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі

 

5. З 1 липня для одержання балів підвищення кваліфікації адвокати складають тест

У зв'язку з оновленням Порядку підвищення кваліфікації адвокатів із 1 липня запроваджено нову процедуру одержання балів адвокатами, зокрема під час відвідування заходів:

  •  по-перше, на заходи потрібно реєструватися;
  •  по-друге, під час реєстрації безпосередньо на заході на вході та виході належить  пред'явити QR-код, який надійшов на електронну пошту;
  • по-третє, після заходу обов'язково складають тест за результатами прослуханого матеріалу (посилання для  тестування надсилають на e-mail).

Повідомлення про одержання балів надходить лише після успішного складання тестів.

До речі, передплата на видання ЮРИСТ&ЗАКОН також додає один бал.

Як шукати в продукті/модулі

Загальне законодавство,

Ситуації для юриста

Пошук за іменем файла

mus31781

 

SI091307

Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України в новій редакції

Підвищення кваліфікації адвокатів

Сфера бізнесу

 

Усі

Розмір бізнесу

 

Усі