Бюлетень Корпорації Мережа від 04.10.15

КЕРІВНИКАМ

 

1. Урегульовано правила електронної комерції

 

Президент підписав Закон про електронну комерцію.
Закон визначає організаційно-правові основи діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок вчинення електронних правочинів з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, визначає права та обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.
 
У правове поле України вводяться нові терміни:
Регламентується порядок вчинення правочинів у сфері електронної комерції, зокрема:
Як запевняли автори законопроекту, він відповідає принципам європейського законодавства щодо електронної торгівлі, що дозволить надалі здійснювати інтеграцію економічних і правових інститутів України в європейський економічний та правовий простір. Крім того, онлайн-магазинам стане простіше спілкуватися з податковими органами та владою, що в остаточному підсумку спростить життя і покупцям.
Варто відзначити, що законопроект прирівнює електронну форму правочинів до письмової форми правочинів.

 Як шукати в ресурсі

-

Законопроекти та коментарі, № 957

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про електронну комерцію

 

2. З 1 вересня збільшено прожитковий мінімум і мінзарплату

 

17 вересня Верховна Рада прийняла Закон № 704-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік". Відповідно до цього Закону вже з 1 вересня розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати повинні становити 1378 грн. на місяць, погодинна мінзарплата – 8,29 грн.
Як це іноді буває з подібними документами, Закон № 704-VIII ще не набув чинності, оскільки опублікований поки тільки частково – без додатків. Однак якими б не були дати його опублікування та набрання чинності, ймовірно, ні в кого не виникне сумнівів у тому, що застосовуватимуться нові розміри соцгарантій все-таки з 1 вересня.
Ці зміни вплинуть на більшість виплат, пов'язаних з оплатою праці; на суми ЄСВ і ПДФО, які підлягають сплаті; на розміри пенсій і допомог; на мінімальний розмір статутного капіталу АТ та на інші показники.
 
Однак хочемо також звернути увагу, що зміна розмірів МЗП і прожиткового мінімуму протягом року не впливає на ті показники, які встановлюються залежно від розмірів мінзарплати на 1 січня звітного податкового року, наприклад:
Докладніше див. довідники "Розмір прожиткового мінімуму", "Розмір мінімальної заробітної плати" і "Застосування мінімальної заробітної плати".

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, ресурс Довідники

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Прожитковий мінімум

Мінімальна зарплата

 

ЮРИСТАМ

 

1.Розкриття інформації про власників ЗМІ

 

З 1 жовтня набуває чинності Закон про внесення змін до деяких законів щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики у сфері телебачення і радіомовлення
 
Згідно із Законом, зокрема, структура власності суб'єкта інформаційної діяльності в галузі телебачення та радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Нацраді, дає можливість визначити всіх осіб, які мають пряму та/або істотну участь в юрособі або можливість значного чи вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами, у ланцюжку володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.
Інформація про структуру власності суб'єкта інформаційної діяльності в галузі телерадіомовлення розміщується на його офіційному веб-сайті.
 
Суб'єкт інформаційної діяльності в галузі телебачення та радіомовлення щорічно подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, які встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій згідно з цим Законом.
У разі виявлення технічної помилки в інформації про структуру власності, поданій до Нацради, суб'єкт інформаційної діяльності в галузі телебачення і радіомовлення має протягом двох тижнів її виправити.
Почне діяти новий Закон з 1 жовтня.

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, Закон № 674-VIII від 03.09.2015

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення

 

2. Нова редакція Закону про безпечність харчових продуктів

 

З 20 вересня почала діяти основна частина нової редакції Закону "Про безпечність та якість харчових продуктів", яка передбачає більшу його адаптацію до норм ЄС.
Зокрема, набагато більш деталізовано норми про порядок акредитації лабораторій, які проводять перевірку продуктів і потужностей для їх виробництва та зберігання. Також уточнено визначення багатьох видів харчових продуктів, у тому числі функціональних і спеціальних.
Крім того, Кабмін прийняв Положення про новий контролюючий орган – Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Докладніше про ці зміни можна прочитати у випуску "ЮРИСТ&ЗАКОН" від 17.09.2015.

 

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, Закон № 1602-VII від 22.07.2014

Загальне законодавство, постанова № 667 від 02.09.2015

"ЮРИСТ&ЗАКОН" № 35 від 17.09.2015

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів

Про затвердження Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

 

3. Набрали чинності санкції
 
З 22 вересня строком на рік уведено економічні та політичні санкції проти низки фізичних та юридичних осіб.
Серед юросіб, яких торкнулися санкції (усього їх 105), в основному російські компанії. Зокрема, йдеться про авіакомпанії та низку інших перевізників, яким буде заборонено повністю або частково здійснювати транзит через Україну. Крім того, стосовно низки російських банків уводиться блокування активів і заборона на виконання зобов'язань.
Також до санкційного списку потрапили деякі кримські компанії та декілька "дочок" російських підприємств в Україні.

 

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, Указ № 549 від 16.09.2015

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)"

 

БУХГАЛТЕРАМ

 

1. З 1 жовтня застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН

 

Законом № 643 було внесено зміни до п. 35 підрозд. 2 розд. ХХ НКУ, згідно з якими норми "штрафного" п. 1201.1 ПКУ не застосовуються у разі порушення строків реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН, складених до 1 жовтня 2015 року.
Таким чином, у разі порушення строків реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН, складених починаючи з 1 жовтня 2015 року, штраф згідно з п. 1201.1 ПКУ застосовується повністю.
Детальніше про це читайте на сторінках видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН", № 31 за 2015 р.                              

 

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Порушення строків реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН

 

2. З 1 жовтня аванси з податку на прибуток перераховуємо на нові рахунки

 

Нагадаємо, Мінфін наказом від 20.07.2015 р. № 651 вніс зміни до бюджетної класифікації.
При цьому згідно з роз'ясненнями органів ДФСУ рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів надходжень авансових внесків з податку на прибуток не будуть закриватися до 01.10.2015 р.
Враховуючи викладене, з 1 жовтня зарахування авансових внесків з податку на прибуток здійснюється на нові рахунки.
 Про строки сплати податків і зборів можна довідатися з ресурсу Календар бухгалтера систем ЛІГА:ЗАКОН.

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство

Пошук одним рядком для 9.хх

-

 Про затвердження змін до бюджетної класифікації

 

3. Сплачуємо податки та збори за серпень

 

Нагадуємо, що 30 вересня закінчується граничний строк сплати податків і зборів, а саме:

Докладніше про строки сплати цих та інших обов'язкових платежів можна дізнатися з ресурсу Календар бухгалтера систем ЛІГА:ЗАКОН.

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, ресурси Довідники, Календар бухгалтера

Пошук одним рядком для 9.хх

-

Календар бухгалтера

 

4. Затверджено нову форму декларації екологічного податку

 

Мінфін наказом від 17.08.2015 р. № 715, який набув чинності з 25 вересня, затвердив нову форму Податкової декларації екологічного податку. 
Згідно з п. 46.6 ПКУ за новою формою податкову декларацію потрібно подавати починаючи зі звіту за ІV квартал 2015 року. За ІІІ квартал звітують за діючою формою декларації екологічного податку, затвердженою наказом від 24.12.2010 р. № 1010. 
Про граничні строки подання звітності до інших контролюючих органів, а також про строки сплати податків і зборів можна дізнатися з ресурсу Календар бухгалтера систем ЛІГА:ЗАКОН.
Під час складання звітності можна використовувати ресурс Форми, бланки, в якому зібрана вся корисна для цього інформація: бланки, інструкції щодо заповнення, приклади заповнення тощо.
Крім того, про нову форму декларації читайте на сторінках видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН", № 39 за 2015 р.

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, Календар бухгалтера, видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН"

Пошук одним рядком для 9.хх

-

 Про затвердження форми податкової декларації екологічного податку

 

5. Нові декларації з турзбору та збору за паркування

 

18 серпня набув чинності наказ Мінфіну від 09.07.2015 р. № 636, яким затверджено форми:
Зазначені форми вперше застосовуються зі звіту за 2015 рік.
Про граничні строки подання звітності до інших контролюючих органів, а також про строки сплати податків і зборів можна дізнатися з ресурсу Календар бухгалтера систем ЛІГА:ЗАКОН.
Під час складання звітності стане в нагоді ресурс Форми, бланки, у якому зібрано всю корисну для цього інформацію: бланки, інструкції щодо заповнення, приклади заповнення тощо.
Також детальніше про це можна прочитати на сторінках видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН", № 33 за 2015 р.

 

 Як шукати в ресурсі

-

Загальне законодавство, Календар бухгалтера, видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН"

Пошук одним рядком для 9.хх

-

 Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів і туристичного збору

 

Вісник МСФЗ

 

1. Визначення вартості запасів

 

На сторінках видання продовжуємо розглядати правила обліку запасів за МСФЗ.
Цього разу читачам пропонується ознайомитися з технікою оцінки собівартості на конкретних числових прикладах. Подробиці можна прочитати у випуску від 15 вересня.
 
2. Зміни системи МСФЗ: нові стандарти та поправки до чинних

 

Кожен номер видання обов'язково містить найважливіші новини у сфері МСФЗ. Зі свіжого випуску читачі зможуть довідатися про:

 

3. Загальновиробничий розподіл при простоях
 

Ситуація вимушеного простою – стрес як для менеджменту підприємства в цілому, так і для облікової системи підприємства зокрема. Однією з проблем, породженою простоєм, є розподіл загальновиробничих витрат. Як це зробити правильно – відповідь на сторінках видання.

 

4. Програми лояльності: забезпечення або виручка?

 

При реалізації товарів у роздрібній торгівлі часто використовуються маркетингові прийоми, спрямовані на стимулювання продажів. Такі прийоми в лексиконі сучасного бухгалтера називають програмами лояльності клієнтів. Здається, цілком зрозуміла модель бухгалтерського підходу до обліку програм лояльності. Однак на шляху практичної реалізації такої схеми на бухгалтера можуть очікувати труднощі. Вони пов'язані, насамперед, з необхідністю прогнозування майбутніх обсягів погашення бонусів.
 Як з цим упоратися, розповідає І. Чалий на сторінках "Вісника МСФЗ" в Україні.

 

5. Операції з власниками: метод ефективної ставки

 

Операції з власниками завжди викликають багато питань. Одне з таких питань, а саме нарахування заборгованості засновників щодо внесків до капіталу – розглянуто на сторінках "Вісника МСФЗ" в Україні.
Ознайомитися з матеріалом можна в темі номера вересневого випуску видання.

 

До відома

 

Вважаємо за корисне звернути увагу на те, що 4 вересня в Києві відбулося урочисте вручення представникам українських компаній  дипломів Міжнародної асоціації бухгалтерів (International Association of Book-keepers, IAB) з присвоєнням професійної кваліфікації в галузі Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).
17 учасників курсу навчання МСФЗ, який в Україні проводять компанії "ЛІГА:ЗАКОН" і PSP Audit за ліцензією  IAB, отримали диплом міжнародного зразка Diploma in Accounting to International Standards. У цілому іспит склали 95 % слухачів курсу.
"У нас 95 % таких, що успішно склали іспит. Це дуже високий результат! У зв'язку з цим IAB навіть надіслала нам лист подяки, оскільки в них давно не було таких показників", – прокоментувала рівень підготовки українських фахівців керівник Департаменту національного аудиту та консалтингу  PSP Audit, тренер з МСФЗ Наталія Салова.
Слід зазначити, що диплом IAB єдиний для всіх і не вимагає додаткового підтвердження в країнах Європи, а також  дає певні переваги його власникам під час працевлаштування на роботу за кордоном. Що ж до України, диплом є конкурентною перевагою при прийнятті на роботу до іноземної компанії на посади фінансових директорів, фінансових аналітиків, головних бухгалтерів тощо.